Emekli Maaşı (2014 SGK) Emekli Maaşları ne kadar oldu EM ZAMMI Ne Kadar Oldu haberi

SGK Ocak ayında memur emeklilerine verilecek zammın yanı sıra, ayrıca enflasyon farkı da verilmesine kesin gözüyle bakılıyor. Emekli Maaşı ve emekli 2014 yılı zammı ne kadar sorgula,2014 yılı emekli maaşı detaylar, 2014 yılında emekli maaşı hesaplama için tıklayınız, emekli maaşım ne kadar olacak, maaşıma ne kar zam geliyor, emekli sandığı emekli zammı ne kadar açıklandı, Yeni zam oranlarıyla maaşım ne kadar oldu,2014 yılı emekli zamlarıyla birlikte elime ne kadar para geçecek, Emeklilere yardım için Maaş hesaplama programı tanzim ettik, Giriş yapınız emekli sandığı maaş sorgulama programına,sgk emekli maaşı hesaplama paneli, e devlet emekli maaşı sorgulama ve zam oranı öğrenme sorgulama sayfası, ssk emekli maaş sorgulama

 

  2014 yılı için geçerli olan zam oranları belli oldu.

Bu haberimizde emeklilere 2014 ocak ayın da ne kadar zammı geleceğini belirteceğiz. Ocak ayında maaşları 140 lira artacak olan memur emeklilerine, ayrıca enflasyon farkı da verilmesine kesin gözüyle bakılıyor.

Toplu sözleşmeye göre; 2014 yılının Ocak ayında memurların taban aylıklarında 175 lira artış olacak. Memurların ücretleri net 123 lira artacak. Taban aylıktaki bu artış, 1.9 milyon memur emeklisinin maaşlarına da yansıyacak. 2014'te memur emeklilerinin maaşlarında net 140 lira artış gerçekleşecek 

Buna ilave olarak, Ekim ayı enflasyon oranının açıklanması ile birlikte memur ve memur emeklilerine Ocak'ta enflasyon farkı verilmesi gündeme geldi. Memur ve memur emeklilerine, 2013 yılının ikinci 6 aylık kısmı için yüzde 3 zam verilmişti. Takvim'in haberine göre 2013 yılının ikinci 6 aylık kısmında enflasyon oranının yüzde 3'ü geçmesi durumunda memur ve memur emeklilerine enflasyon farkı verilecek.

2013 yılının ikinci yarısındaki 4 aylık enflasyon oranı şimdiden yüzde 2.78 olarak belirlendi. Kasım ve Aralık aylarının enflasyon oranları toplamı yüzde 0.22 puanı geçerse, memur ve memur emeklilerine enflasyon zammı verilecek. Kış aylarında enflasyon oranlarının biraz yükselebileceği göz önünde bulundurulursa, enflasyon farkı kesin gibi görünüyor...

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’ten Memura 2014 yılı alınacak maaşlarla ilgili açıklama geldi.

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, 2014 yılında; Ocak ayından geçerli olmak üzere kamu görevlilerinin tamamının maaş ve ücretlerinde brüt 175 TL seyyanen artış yapılacağını, 2013 yılı ikinci yarı TÜFE oranının yüzde 3′ü aşması halinde tüm kamu görevlilerine 2014 yılı Ocak ayından geçerli olmak üzere ayrıca enflasyon zammı verileceğini belirtti.

Maliye Bakanı Şimşek, 2013 yılı ikinci yarı TÜFE oranının yüzde 3′ü aşması halinde tüm kamu görevlilerine 2014 yılı Ocak ayından geçerli olmak üzere ayrıca enflasyon zammı verileceğini açıkladı.

Bakan Şimşek, hizmet kolları bazında kamu görevlilerine birçok mali ve sosyal hak öngörüldüğünü ve halen kamu görevlilerine ödenmekte olan bazı ödemelerde artışlar da sağlandığını söyledi. 

EMEKLİLERE 2014 YILINDA NE KADAR ZAM YAPILACAK?

Hükümetin 2014 Programı’ndan ilk ve ikinci 6 ay asgari ücrete yüzde 3, emekli aylıklarına ise yüzde 2.85 zam çıktı.

Ekonomi yönetiminin hedeflerinin yer aldığı programa göre gelecek yıl doğuma bağlı analık, babalık, refakat ve ücretsiz izinler, kadınların istihdamını azaltmayacak şekilde iyileştirilecek. Programa göre gelecek yıl tüm kamu personeli maaş ve ücretlerine 175 lira seyyanen zam yapılması amaçlanırken, 7 milyar liralık da özelleştirme geliri elde edilmesi bekleniyor.

Hükümetin 2014 programında şu noktalara yer verildi: Radikal'in haberine göre; istihdam 2013 yılına göre 565 bin kişi artacak. İşsizlik oranı yüzde 9.4 olarak gerçekleşecek.

2014 Yılı Memur Maaşlarında yapılan 175 TL artışından memurlar, net ne kadar alacak?

Bilindiği üzere, 2014 yılında memur maaşlarına taban aylığı üzerinden zam verilmesi kararı alınmıştır.

Varılan mutabakat gereğince de, maaşlara brüt 175 lira zam yapılacaktır.

Peki bu zammın neti ne kadar etmektedir. Bu sorunun cevabı, kişinin Ekim 2008 tarihi öncesi hizmeti olup olmadığına yani emeklilik açısından 5434 sayılı kanununa mı yoksa 5510 sayılı kanununa mı tabi olup olmadığına göre değişmektedir. Aşağıda her iki duruma göre de hesaplama yapılmıştır.

2014 Yılı Memur Maaşlarında yapılan 175 TL artışından memurlar, net ne kadar alacak? 

Yeni yılda memur ve emekli maaşına ne kadar zam geleceği bir hayli merak konusu olurken, hükümet bu konuda son kararını verdi. Yılbaşında memur maaşı ve emekli maaşına zam oranı belli oldu. İşte o yeni zamlar ve memurların hayallari, ümitleri... 

2014 Ocak ayı itibariyle, emekli ve memur maaşına zam yapılacak. Her sene olduğu gibi bu sene de kuş kadar bir zam yapılan emekli maaşı ve memur maaşları ne kadar olacak? Polis ve öğretmen emekliliklerine ise ekstra bir yıpranma zammı yapılacağı konuşuluyor. İşte emekli ve memur maaşına yılbaşı zammı haberi Haber01.com'da.

Emekli ve memur maaşlarına yeniyılda ne kadar zam yapıldığı bir hayli merak edilirken, bir yandan da maailara gelen zammın, ürünlere gelen zam ile birbirini götürdüğü geriye pek de karlı bir durum çıkmadığı konuşuluyor. 2014 yılında memur maaşına ve emekli maaşına ne kadar zam yapıldı?

Bu sene yılbaşında memur ve emekli maaşlarına ne kadar zam gelecek? 2014 yılı Ocak ayında ilk kez zamlı maaşlarını alacak olan memurlar ve emekliler, yeni maaşlarının ne kadar olacağını merak ediyor. Hükümet bir çok tüketim ürününe de maaşlarla birlikte zam yapınca, emekli maaşına ve memur maaşına yapılan zam pek de bir işe yaramıyor.

Bu sene memur maaşı ve emekli maaşına ne kadar zam geleceği merak ediliyor. 2013 yılını 2014 yılına bağlayan bu yılbaşında, maaşlara ne kadar zam gelecek? Kuş kadar zam yapıp, sonra da hayatı pahalandırıyorlar. Maaşa yılda bir kere, bütün ürünlere ise çok kez zam geliyor.

Memur maaşı ve emekli maaşı zamlarını sorgulatmak isteyen vatandaşlarımız için en güncel tablolar haber01.com'da. Zaten memurlar ve emekliler için yeniyıl demek maaşlara zam demek. 2014 yılbaşı zammı ne kadar oldu diyorsanız, işte sizler için en güncel tablo.

Memur maaşı ve emekli maaşına ne kadar mı zam yapıldı? Bu soru gerçekten de milyonlarca memur ve emeklinin merak konusu. 2014 yılı adım adım bizlere o bembeyaz kar gibi yüzünü gösterirken, sizlere memur ve emekli maaş zamlarının ne kadar olduğunun haberini veriyoruz. İşte 2014 yılbaşı zammı ile yeni memur maaşları Haber01.com'da.

2014 yeni yıla sayılı günler kala, özellikle de yılbaşı gelirken memur ve emekli maaşı zamları belli oldu olmasına, ancak kuş kadar bir zam söz konusu. Polis ve öğretmen emeklilerine ek gösterge zammı da verileceğe benziyor, ancak henüz netleşmedi. Memur maaşı ve emekli maaşı 2014 zammı ne kadar?

 

5510 sayılı Kanuna tabi olanlar

Brüt Artış

175,00

175,00

Gelir vergisi ()

26,25

26,25

Damga vergisi (0,00759)

1,33

1,33

Emekli Sandığı Kişi Payı ()

28,00

0,00

Malüllük , Yaşlılık, Ölüm Sigorta Primi kişi Payı(% 9)

0,00

15,75

Genel Sağlık Sigorta Primi

0,00

8,75

Net Artış

119,42

122,92

 

Anahtar Kelimeler:
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.