Okulların Tatil Olduğu İller (Hangi şehirlerde okullar tatil?) Kar Yağışı Nedeniyle
İstanbulda okulların tatil edildiğine dair herhangi bir resmi açıklama gelmezken yoğun kar yağışı olan birçok ilde eğitime ara verilip okullar tatil edildi. Okulların Tatil Olduğu İller, Hangi şehirlerde okullar tatil, istanbul da okullar tatil edildi mi, Kar Yağışı Nedeniyle okulların tatil olduğu iller...

İstanbulda okullar kaç gün tatil? Okulların tatil olduğu iller hangileri? Salı - Çarşamba - Perşembe - Cuma günü okullar tatil mi? Kar nedeniyle okullar kaç gün tatil? Valilikten açıklama yapıldı mı? Valilik açıklaması.

İstanbulda okullara 1 günlük kar tatili...

İstanbulda beklenen yoğun yağış, okulları tatil ettirdi. Valilik, anaokulları, ilköğretim ve liselerde okulların tatil edildiğini duyurdu.


İstanbul Valiliği, bu geceden itibaren etkili olması beklenen kar yağışı nedeniyle yarın anaokulları ile ilk, orta ve liselerde 1 gün tatil ilan etti.

Valilik tarafından yapılan açıklamada, Meteoroloji yetkililerince, İstanbulda bu geceden itibaren başlayacak kar yağışının yarın öğle saatlerine kadar aralıklarla hafif, öğleden sonra ise etkisini artırarak yer yer yoğun olacağının tahmin edildiği vurgulandı. 

Açıklamada şöyle denildi:

"Bilhassa, öğleden sonra etkisini artırması beklenen kar yağışının ve buna bağlı olarak mevsim normallerinin altında seyredecek düşük sıcaklık, kuvvetli poyraz fırtınası ve akşam saatlerinden itibaren görülecek buzlanma ve don olayının ara cadde ve sokaklar başta olmak üzere araç trafiği ve yaya ulaşımında yol açacağı olumsuz etkiler ile İstanbulun özel durumu göz önüne alınarak, herhangi bir olumsuzluğa veya mağduriyete meydan vermemek amacıyla anaokulları ile ilk, orta ve liselerde eğitim ve öğretime 6 Ocak Salı günü bir gün süre ile ara verilmesi uygun görülmüştür.
Aynı gün kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli personel ile hamile personel idari izinli sayılacaklardır." 

İstanbul 5 günlük hava durumu tahmini

İstanbul Hava Durumu 5 günlük


İstanbula kar ne zaman geliyor?


Meteorolojiden İstanbullulara kritik uyarı ! Yoğun kar yağışı ve buzlanmaya dikkat ! Yurdun büyük bölümü yağış ve soğukların etkisi altında. Salı, çarşamba ve perşembe günlerinin çok soğuk geçmesi bekleniyor.

Saat 16:30 itibari ile son gelen meteorolojik uyarının ardından kar bekleyen İstanbul büyüleyici bir görüntüye büründü. Güneş batarken çarpıcı renkler ortaya çıktı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü ve AKOM meteoroloji biriminin tahminlerine göre İstanbul bugün akşam saatlerinden itibaren kar yağışının etkisi altına girecek. 

Meteorolojinin son açıklamasına göre İstanbul’da bugün hafif yağmur ve karla karışık yağmur şeklinde devam eden yağışların, gece saatlerinden itibaren karla karışık yağmur ve kara dönüşmesi bekleniyor.

Büyükşehir Belediyesi alarma geçti. Peş peşe açıklamalar geldi.

Hava Tahmin Analiz Uzmanı Hayrettin Akoğlu ise karın İstanbulda saat 21.00den sonra başlayacağını söyledi.

Başkent Ankara da güne karla uyandı. Kentte yağışın gün boyu ve yarın aralıklarla devam etmesi bekleniyor.

SON DAKİKA ! İSTANBULDA YARIN OKULLAR TATİL! 

KARLA İLGİLİ SON AÇIKLAMA METEOROLOJİDEN


Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, İstanbul’da bugün hafif yağmur ve karla karışık yağmur şeklinde devam eden yağışların, gece saatlerinden itibaren karla karışık yağmur ve kara dönüşmesi bekleniyor. 

Yağışların, yarın ve Çarşamba günü ise aralıklarla etkili olması bekleniyor. 

Yerel olarak kuvvetli (5-20 cm) olması beklenen kar yağışıyla birlikte, kuvvetli kuzeyli rüzgarlar ve özellikle yarın (Salı) gece saatlerinden itibaren buzlanma ve don olayının il genelinde etkili olacağı tahmin ediliyor.

kar tatili açıklamaları

DİKKATLİ OLUN UYARISI YAPILDI

Meteoroloji’den yapılan açıklamada ayrıca, meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması uyarısı yapıldı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi yazılı bir açıklama yaparak, Meteoroloji Genel Müdürlüğü ve AKOM meteoroloji biriminin tahminlerine göre İstanbul bugün akşam saatlerinden itibaren kar yağışının etkisi altına gireceğini belirtti.

AKOM ALARMA GEÇTİ

Açıklamaya göre, belediyenin kış şartlarıyla mücadele ekipleri AKOM’un yönetiminde olumsuzluklara karşı hazır bekletiliyor. Ekipler ana arterlerde ve çevre yollarında muhtemel olumsuzluklara karşı teyakkuzda durumuna getirildi. Alınan meteorolojik bilgiler doğrultusunda yağışın saat 16.00-17.00 arasında İstanbul’da etkili olacağı tahmin ediliyor.

BU UYARILARA DİKKAT

Açıklamada, gece yarısından sonra ise gizli buzlanma olacağı sürücülerin özellikle viyadük ve köprülerde daha dikkatli olması uyarısında bulunuluyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin oluşturduğu "KÖY TİM"leri ise köylerde kar kürüme çalışması yapacak. Muhtarların kontrolünde bulunan kürüme aparatlı traktörler köy yolların açık tutulmasında kullanılacak. Açıklamada ayrıca, sürücülerin güvenli ulaşım için kış lastiği kullanmalarını öneriliyor.

Açıklamada ayrıca şu bilgilere yer veriliyor:

"Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı ekipleri 2014-2015 kış sezonu için aralarında Kar Kaplanının da olduğu 1028 araç ve iş makinesi, 4 bin 815 personel ile karlı hava koşullarıyla mücadele ediyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı tüm birimler ile ihtiyaç halinde hizmet veren şirketlerden araç ve personel desteği sağlanacak.

AKOM Koordinasyonunda yürütülecek çalışmalara İtfaiye, 45 adet (Hızır güç) 6*6*6 Afet Müdahale ve Kurtarma Aracı ve 1.058 Personeli ile katılacak.

Park ve Bahçeler Daire Başkanlığı; Kadıköy, Taksim, Saraçhane, Yenikapı, Eminönü, Üsküdar, Ümraniye, Beykoz, Göztepe, Kartal Meydanlarında; 223 Personel ve 38 araç ile kış mücadele çalışmaları yapacak. Atık Yönetimi Müdürlüğü; 613 Durak, 207 Üst ve Alt Geçit, 7 Çöp Aktarma İstasyonu, işleme tesisleri, depo sahası yollarında 616 Personel ve 71 araç ile görev yapacak. Zeytinburnu Spor Salonunda, 470 vatandaş misafir ediliyor."

İstanbul Kar Tatili

ANALİZ UZMANINA GÖRE 21:00

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Hava Tahmin Analiz Uzmanı Hayrettin Akoğlu, İstanbulda saat 21.00den sonra başlayacak karın, gece aralıklarla devam edeceğini, yarın ve çarşamba günü kent genelinde etkili olacağını bildirdi. Akoğlu, sıcaklığın yarın hissedilir şekilde düşeceğini, hafta sonuna kadar ise 5-10 derece azalacağını söyledi.


"OKULLAR AŞIRI SOĞUKTAN TATİL EDİLEBİLİR"

Habertürk gazetesine konuşan Meteoroloji Mühendisleri Odası Genel Sekreteri Yüksel Yağan, “Alışık olmadığımız bir soğuk hava dalgası Karadeniz üzerinden Türkiye’ye girdi. İstanbul veAnadolu’nun büyük bir kısmını etkileyecek’’ dedi. Yağan, “Okullar sadece karda tatil ediliyor ama aşırı soğuklarda da bu seçenek düşünülebilir” şeklinde konuştu...
İklim Bilimci Prof. Dr. Doğan Yaşar ise “Bunlar iyi günlerimiz. Mini soğuma dönemine yaklaşıyoruz” ifadesini kullandı.

Kar tatili olan iller okullar

BUGÜN hava durumu NASIL OLACAK?

Akdeniz kıyıları, Orta ve Doğu Karadeniz Kıyı kesimi ile Güneydoğu Anadolu bölgesinde yağmur ve sağanak, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülmesi beklenen yağışların; Doğu Akdeniz, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolunun batısı, Güneydoğu Anadolu ileAntalyanın doğusu, Ordu, Giresun, Sivas, Erzurum, muş ve Bitlis çevrelerinde kuvvetli, Doğu Anadolunun batısı, Hatay, Osmaniye, Kahramanmaraş, Adananın doğusu, Gaziantep, Kilis veadıyaman çevrelerinde çok kuvvetli ve yer yer şiddetli olması bekleniyor.

BATIDA 2 İLA 4 DERECE DÜŞECEK

Hava sıcaklığının batı kesimlerde 2 ila 4 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor. Rüzgarın ise batı bölgelerde kuzey, doğu kesimlerde güney yönlerden yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Güneydoğu Anadoluda kuvvetli (30-40 km/saat), Marmara ile Ege ve Doğu Akdeniz kıyılarında kuvvetli ve kısa süreli fırtına (40-70 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor.

ANKARA KARLA UYANDI

Başkentte kar yağışı, kentin yüksek yerlerinde etkili oluyor. Akşam saatlerinde başlayan kar yağışı nedeniyle Dikmen, Şentepe ve Keçiören gibi kentin yüksek yerleri beyaza büründü. Büyükşehir belediyesi ekipleri, aralıklarla devam eden kar yağışının ulaşımı olumsuz etkilememesi için ana arterler ve bazı caddelerde kar küreme ve yol tuzlama çalışması yürüttü. 
Meteoroloji Genel Müdürlüğünün tahminlerine göre Ankarada kar yağışı gün boyu ve yarın aralıklarla devam edecek. 

BOLU DAĞINDA DA KAR YAĞIŞI VAR

Bolu Dağında akşam saatlerinde başlayan yağış nedeniyle görüş mesafesinin 30 metreye kadar düşmesi sürücülere zor anlar yaşatıyor. Yağış, özellikle D-100 karayolunun Heyelan, Bakacak, Karanlıkdere, TEM otoyolunun viyadükler ve Bolu Dağı Tüneli kesiminde etkili oluyor. 

Karayolları ekiplerinin karla mücadele çalışması yaptığı güzergahlarda, trafik ekipleri de sürücüleri dikkatli olmaları ve aşırı hız yapmamaları konusunda uyarıyor. 

SALI, ÇARŞAMBA VE PERŞEMBEYE DİKKAT

İzmir’de çarşamba ve perşembe günü buzlanma ve don bekleniyor. Doğu Akdeniz, İç Anadolu’nun güney ve doğusu, Orta Karadeniz ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinin batısında çok kuvvetli yağış olacağı tahmin ediliyor. Marmara ve Ege Bölgesi’nde hava sıcaklıkları sıfırın altında 10 dereceye kadar düşecek, don olayları yaşanacak. Yapılan son tahminlere göre, hafta içinde Bursa ve Balıkesir’de gece en düşük sıcaklığın, sıfırın altında 10,Çanakkale’de 5, Yalova’da 4 ve İstanbul’da 2 dereceye kadar inmesi bekleniyor.

BUZLANMA VE DON UYARISI

İzmir’de çarşamba ve perşembe günü yağış beklenmezken yağış sonrası görülecek soğuk hava nedeniyle buzlanma ve don olayı uyarısı yapıldı. İzmir’de gece en düşük sıcaklığın sıfırın altında 4, Manisa’da 6 ve Aydın’da ise 2 dereceye kadar düşeceği tahmin ediliyor. Kar yağışının aralıklarla etkili olacağı Doğu Anadolu Bölgesi’nde, hava parçalı ve çok bulutlu, aralıklarla kar yağışlı, Erzincan ve çevresinde yağmur ve karla karışık yağmur şeklinde geçecek. Yağışlarla bölge genelinde hava sıcaklığında 2 ile 4 derece


Yoğun yağan kar sebebiyle 6 ilde okullar tatil edildi. Balıkesirin Dursunbey ilçesinde, yoğun kar yağışı nedeniyle İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından okullar tatil edildi Eskişehir ve Çanakkalede de sabah saatlerinde başlayan kar yağışı nedeniyle okullar iki gün süreyle tatil edildi. Kastamunada da etkili olan kar yağışı nedeniyle yarın okullar tatil edildi. Bursada da Büyükorhan, Harmancık, Keles ilçelerinde okullar iki gün tatil edildi. Boluda da yoğun yağış nedeniyle okullar yarın tatil. Yarın tatil olan illerde, eğitim perşembe ve cuma günlerinin yılbaşı tatili olması nedeniyle pazartesi günü başlayacak.

Kar alarmı verilen 22 şehir

Türkiye yılın son günlerinden Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı hava dalgasıyla karakışın çilesini çekmeye başladı.

KAR ALARMI VERİLEN YERLER

Bugün görülecek kar yağışları, kuvvetli poyraz ile Marmaranın güney ve doğusu ile Batı Karadenizin iç kesimlerinde kuvvetli ve yoğun olacak. İşte yoğun kar yağışı için uyarılan iller;

-Erzurum

-Muş

-Bitlis

-Ankara

-Çanakkale

-Balıkesir

-Bursa

-Bilecik

-Yalova

-Kocaeli

-Sakarya

-Bolu

-Düzce

-Karabük

-Kastamonu

-Zonguldak

-Bartın

-Sinopun iç kesimleri

-Eskişehir (çarşamba günü çok kuvvetli)

-Isparta (çarşamba günü çok kuvvetli

-Kütahya

Kar Yağışı Nedeniyle Okulların Tatil Edildiği İller

İSTANBULDA KAR YAĞIŞI

Yağış, sabahın ilk saatlerinden itibaren kuvvetli poyrazla birlikte karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak ve gün boyu etkisini sürdürecek.İstanbuldaki kar yağışının, Çarşamba günü öğle saatlerinden itibaren tekrar karla karışık yağmura dönüşmesi bekleniyor.

Meteoroloji uyardı! Çarşamba gününe dikkat

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, bu gece saatlerinden itibaren Marmaranın batısında(Çanakkale başta olmak üzere İstanbul, Tekirdağ, Kırklareli, Edirne ve Balıkesirin kuzey ve batı çevrelerinde) rüzgarın kuzey ve kuzeydoğu yönlerden tam fırtına şeklinde (yer yer 100 km üzeri) esmesinin beklendiğini açıkladı. Perşembe günü gece saatlerinden sonra etkisini yitirmesi beklenen fırtınanın meydana getirebileceği ulaşımda aksamalar, ağaç ve direklerin devrilmesi, çatı uçması, kar yağışıyla birlikte tipi gibi olumsuzluklara karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

KASTAMONUDA EĞİTİME KAR ENGELİ

Kastamonuda etkili olan kar yağışı nedeniyle kent merkezi, bağlı köyler ile bazı ilçelerde eğitime yarın ara verildi.

Valilikten alınan bilgiye göre, ilde süren kar yağışının günlük yaşamı olumsuz etkilediği yerleşim birilerinde eğitime ara verilmesi kararlaştırıldı.

İl merkezi ve bağlı köylerin yanı sıra Ağlı, Devrekani, İhsangazi ve Seydiler ilçelerindeki tüm okullar, Cide ve Şenpazarda ise taşımalı eğitim yapılan okullarda eğitime yarın ara verildi.Yılbaşı ve hafta sonu tatilleri de eklendiğinden okullarda eğitime 5 Ocak 2015 Pazartesi günü yeniden başlanacağı bildirildi.

- BİLECİKTE KARA KIŞ ETKİSİNİ GÖSTERDİ

Bilecik sabaha karşı başlayan kar yağışı şehri etkisi altına alırken Bilecik-Osmaneli, Bilecik-Bozüyük ilçe yollarının yanı sıra kent merkezindeki bazı sokaklar da trafiğe kapandı.

Bilecikte devam eden kar yağışı şehrin tüm noktalarında hayat felç oldu. Bu yaşanan olumsuzluklar dolayı Bilecik Belediyesine bağlı tuzlama aracı ve kepçeler şehrin tüm noktalarında karla mücadele çalışmalarını sürdürüyorlar. Şehir merkezindeki Vali Konağı bölgesine çıkan Ali Rıza Özkay caddesinde trafik felç olurken, kayan araçların bir dükkan ve park halindeki bir araca çarpması nedeniyle çeşitli kazalar meydana geldi. Şehir merkezinde Hamsu Köprüsü, Sanayi rampası, İstasyon rampasında kar lastiği takmayan araçlar trafiği olumsuz etkilerden, trafik ekipleri bu noktalarda kar lastiği ve zincirsiz araçların geçişine izin vermiyor. Bilecik Belediye “Kış lastiği olmadan sürücülerin trafiğe çıkmamaları rica olunur” diye anons geçdi.

Merkez Gazipaşa Mahallesi Kurtul Sokak üzerinde bir araç yolda ilerleyememesi zincir takması yolu trafiğe kapattı ve onun zincir takmasını bekleyen sürücüler uzun kuyruklar oluşturdular.

Ayrıca Bilecik Valiliği tarafından okulların yarın 1 gün süreyle tüm il genelinde tatil edildiği bildirildi.

ESKİŞEHİRDE KAR TATİLİ

Eskişehir Valiliği, olumsuz hava şartları sebebi ile ilk ve orta dereceli okulların bugün öğleden sonra ve yarın tatil edilmesine karar verdi.

Yapılan açıklamada, bölgede görülen yoğun kar yağışı nedeniyle; Tepebaşı, Odunpazarı ve Seyitgazi ilçelerinde 1,5 gün; Alpu, Beylikova, İnönü, Mahmudiye, Seyitgazi, Sarıcakaya ve Mihalgazi ilçelerinde ise tedbir amaçlı olarak eğitime bir gün süre ile ara verildiği belirtildi. Açıklamada, “Bu doğrultuda, Başbakanlığın 2002/58 Sayılı Genelgesi gereği, olumsuz hava koşulları nedeniyle valiliklerce okulların tatil edilmesi halinde aynı bölgedeki kamu görevlisi engelliler, ayrıca bir talimat ve talebe gerek kalmadan, belirlenen tatil süresince izinli sayılacaktır” denildi.

BOLUDA EĞİTİME KAR ENGELİ

Boluda kar yağışı dolayısıyla, il genelinde eğitime pazartesi gününe kadar ara verildi.

Bolu Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, mevcut hava şartları, yağış durumu ve en son meteorolojik veriler ışığında il merkezi ve bilhassa yüksek kesimlerinde yoğun kar yağışı olduğu ve yağışın hafta sonuna kadar devam edeceğinin değerlendirildiği vurgulandı.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Bu itibarla çok sayıda öğrencimizin taşımalı eğitimde bulunması da göz önünde bulundurularak öğrencilerimizin sağlığı ve ulaşım güvenliği için Milli Eğitim Bakanlığına bağlı tüm yaygın ve örgün eğitim kurumlarının 31 Aralık Çarşamba ve 02 Ocak Cuma günleri il genelinde tatil edilmesine İl Hıfzıssıhha Kurulu tarafından karar verilmiştir."

ÇANAKKALEDE OKULLARA KAR TATİLİ

ÇANAKKALEde etkili olan kar yağışının getirdiği olumsuz hava koşulları nedeniyle kentteki ilk ve orta dereceli okullar, saat 14.00den itibaren tatil edildi. Yarın da okulların kapalı olacağı Çanakkalede, perşembeden sonra cuma gününün de yılbaşı nedeniyle tatil ilan edilmesiyle eğitim 5 Ocak Pazartesi günü başlayacak.

Meteorolojik uyarıların ardından Çanakkalede öğle saatlerinden itibaren başlayan kar yağışı, yaşamı olumsuz etkiledi. Poyraz fırtınasıyla birlikte hava sıcaklığının 0 dereceye kadar düştüğü kentte, kar yağışıyla birlikte herhangi bir olumsuzluğun yaşanmaması için ilk ve orta dereceli okullar, saat 14.00 itibariyle tatil bugün ve yarın için edildi. Erken tatile çıkan öğrenciler kararı sevinçle karşıladı. Sokaklarda biriken karla oynayan çocuklar, kar topu oynayıp erken tatilin tadını çıkarmaya başladı.

Çanakkalede, perşembeden sonra cuma gününün de yılbaşı nedeniyle tatil ilan edilmesiyle eğitim 5 Ocak Pazartesi günü başlayacak.

BİLECİK

Bilecikte yoğun kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda, yarın eğitime ara verildi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada, hava muhalefeti dolayısıyla 31 Aralıkta Bilecik genelindeki tüm okul öncesi, ilköğretim ve ortaöğretim okullarında eğitime ara verildiği kaydedildi.

KARABÜK

Karabükte yoğun kar yağışı nedeniyle il genelindeki tüm okullarda yarın eğitime ara verildi.

Karabük Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, yoğun kar yağışının gece saatlerinden itibaren artarak devam etmesi beklendiğinden kentteki tüm okullarda yarın eğitime ara verildiği belirtildi.

DÜZCE

Düzcede yoğun kar yağışı nedeniyle il genelindeki tüm okullarda yarın eğitime ara verildi.

Düzce Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, yoğun kar yağışının gece saatlerinden itibaren artarak devam etmesi beklendiğinden kentteki tüm okullarda eğitime ara verildiği belirtildi.

Yılbaşı ve hafta sonu tatilleri de eklendiğinden okullarda eğitime 5 Ocak 2015 Pazartesi günü yeniden başlanacağı bildirildi.

Çarşamba gününe DİKKAT!

Meteoroloji yurdun birçok yerinde Çarşamba günü yoğun kar yağışının beklendiğini bildirdi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, bu gece saatlerinden itibaren Marmaranın batısında

(Çanakkale başta olmak üzere İstanbul, Tekirdağ, Kırklareli, Edirne ve Balıkesirin kuzey ve batı çevrelerinde) rüzgarın kuzey ve kuzeydoğu yönlerden tam fırtına şeklinde (yer yer 100 km üzeri) esmesinin beklendiğini açıkladı.

Perşembe günü gece saatlerinden sonra etkisini yitirmesi beklenen fırtınanın meydana getirebileceği ulaşımda aksamalar, ağaç ve direklerin devrilmesi, çatı uçması, kar yağışıyla birlikte tipi gibi olumsuzluklara karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

Başlayan yoğun kar yağışları nedeniyle tüm öğrenciler merakla arama motorlarında hangi illerde kar nedeniyle okulların tatil edildiğini arıyorlar.
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.