Sayısal Loto Çekiliş Sonuçları - Sayısal Loto Sonucu (MPİ 29 Mart 2014 (ŞANSLI NUMARALAR)
29 Mart Sayısal Loto çekiliş sonuçları milyonlarca sayısal loto hayranını meraklar içinde bırakıyor. MPİ Genel Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen çekilişlere göre şanslı numaralar belirlenecek ve büyük ikramiyeyinin çıktığı numaralara sahip olan vatandaşlar bir anda milyoner olacak.


Milli Piyango idaresi (MPİ) sonuçlarına göre takibi yapılan sayısal loto sonuçları Her hafta Cumartesi günleri düzenlenen çekilişlerle belirleniyor. Sayısal Loto şans oyunları bazında Türkiye genelinde en çok oynanan oyunlar arasında yer alıyor. Bu anlamda gözler her zamanki gibi bu akşam çekilecek MPİ Sayısal sonuçları'na çevrildi. Sayısal loto 29 Mart sonuçları  Milli Piyango'nun resmi sitesi www.millipiyango.gov.tr adresinden açıklanıyor.MPİ Sayısal Loto'da şanslı numaraları tahmin edip büyük ikramiyeyi kazananmak isteyenler çekiliş kuponlarındaki 6 numarayı doğru bilmesi gerekiyor. NOTER HUZURUNDA gerçekleştirilen Sayısal Loto çekilişi 29 Mart 2014 şanslı numaralarının berilenmesiyle sonuçlanacak. Sayısal loto sonuçları dakika dakika en güvenilir haber sitesi HABER01.COM adresinde yayınlanacak.


Sayısal Loto sonuçlarına göre 29 mart çekilişinin şanslı numaraları hangileri? Sayısal Loto 29 mart ikramiye talihlisi kim? Sayısal Loto çekiliş sonuçlarıyla ilgili tüm merak edilenler bir tık ötenizde. Sayısal Loto 29 mart çekiliş sonuçları ikramiye talihlileri ve Sayısal Loto çekiliş oyunu ile ilgili tüm detaylar siteniz haber01.com'da. İdare tarafından düzenlenen, katılımcıların 1-49 sayı kümesi içinden çekilişle belirlenecek olan 6, 5, 4, ve 3 sayının doğru tahmin edilmesine dayanan ve kısaca " oyun " olarak da ifade edilen şans oyunudur.

Çekiliş özel çekiliş küresi kullanılmak suretiyle oyun planına göre dağıtılacak ikramiyeleri kazanacak numaraların belirlenmesidir. Çekilişler İdarece belirlenecek gün ve saatte gerçekleştirilir.

İkramiyelerin ödenmesinde yetkileri dahilinde olması koşuluyla bayiler ve İdarece belirlenen Şubeler yükümlüdür.

İkramiyelerin, bayiler ve Şubelerce ödenme süreleri idarece belirlenir. İkramiyeler, çekiliş tarihinden itibaren 1 yıl geçtikten sonra zaman aşımına uğrar.

Sistem tarafından kabul edilmeyen sahte, tahrif edilmiş, yırtılmış, zaman aşımına uğramış, iptal edilmiş biletlere ikramiye ödenmez. Bir bilete ikramiye ödenebilmesi için en az çekilen sayılar, barkot, bilet güvenlik numarası ve arka yüzündeki bilet seri numarasının açık şekilde okunması gerekir.SAYISAL LOTO'DA DEVİR İŞLEMLERİ

Sayısal Loto oyununda bir kaç hafta üst üste altı numarayı doğru tahmin eden çıkmaması üzerine ertesi haftalara devir sayısının artması, hasılatın çok yüksek olması üzerine Sayısal Loto oyun planında yapılan değişiklikle, "Bir haftaya ait oyunda altı bilen çıkmaması halinde bu gruba ayrılan ikramiye, ertesi hafta altı numarayı doğru tahmin edenlere dağıtılmak üzere devredilir. Bu şekilde yapılacak devir üç haftadan fazla olamaz. Sayısal Loto oyun planında dördüncü haftada altı numarayı doğru tahmin eden çıkmazsa, bu gruba ayrılan tutar, önceki haftalardan devredilmiş tutarlar ile birlikte beş numarayı (olmaması halinde dört numarayı) bilenler arasında dağıtılır." olarak belirlenmiştir.

SAYISAL LOTO'DA İKRAMİYE KAZANAN TALİHLİLER VE İKRAMİYELERİ NASIL ALACAĞI

(3) ve (4) bilenlere, ikramiyeleri Loto bayilerinden,
(5) bilenlere, ikramiyeleri Loto bayileri veya MPİ Şubelerinden,
(6) bilenlere ise, ikramiyeleri MPİ Genel Müdürlüğümüz tarafından ödenecektir.SAYISAL LOTODA DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER


Sayısal loto tamamen şansa dayalı bir oyundur. Olasılık ihtimalleri üzerine kurulu bir oyun. 49 da 6 bilme ihtimali yaklaşık 14 milyonda birdir. Ve her altılının çıkma ihtimali aynıdır. Yani 1, 2, 3, 4, 5, 6 nın çıkma ihtimali 44, 45, 46, 47, 48, 49 veya 12, 18, 23, 37, 38, 46 çıkma ihtimaline eşittir. Ama yine de ard arda sıralı 2 rakamdan fazla oynanamak mantıklı oluyor . Yani 47, 48 oynadıktan sonra 49 oynamayınız. İstatistiklere göre Ard arda 3lü az çıkmıştır. 475 hafta itibarıyla sadece 26 haftada ard arda 3 rakam dizili (1, 14, 15, 16, 29, 47 gibi) 6lılar çıkmıştır. Bu da; (449/475= 0.945) şu ana kadar çekilen çekilişlerin yaklaşık %95'inde ard arda 3lü rakam dizisinin çıkmadığı manasına gelmektedir. Hele 1, 2, 3, 4, 18, 39 gibi ard arda 4 sıralı rakam ve daha fazlasının çıkma ihtimali çok düşük. 475 hafta sonunda sadece 5 haftada ard arda 4 rakam çıkmıştır. Bu da; (470/475=0.989) %98.9 oranında 4lü dizi çıkmadığı anlamına gelmektedir. Ama hiç bir zaman unutmamak gerekiyor Sayısal loto tamamen şansa dayalı bir oyundu.

SONUÇLAR YAYINLANDIĞI ANDA BU LİNKLEN ÖĞRENEBİLİRSİNİZ

                                   

 

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.