MALATYA Haberleri Tümü

Anadolu Yıldızları Karate Grup Müsabakası

Ağrı’da düzenlenen Anadolu Yıldızlar Ligi Karate Grup Müsabakaları’nda Malatyalı karateciler, başarılı olarak 2. Tura yükseldi.Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Türkiye genelindeki yıldız sporcuların ortaya çıkarılması için...

Ağrı’da düzenlenen Anadolu Yıldızlar Ligi Karate Grup Müsabakaları’nda Malatyalı karateciler, başarılı olarak 2. Tura yükseldi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Türkiye genelindeki yıldız sporcuların ortaya çıkarılması için hayata geçirilen lig kapsamında yapılan Anadolu Yıldızlar Ligi Karate 1. Grup Müsabakaları Ağrı’da yapıldı.

Malatya, Bingöl, Tunceli, Van ve Ağrı illerinden 47 sporcunun katıldığı Karate 1. Grup Müsabakaları’nda Malatya’dan 5 bayan sporcu yer aldı. 2 gün süren müsabakalar sonunda Malatya’dan 2 sporcu birinci olurken, 3 sporcu da ikinciliği elde etti.

Karate Malatya İl Temsilcisi Resul Uluca, Ağrı’da düzenlenen Anadolu Yıldızlar Ligi Karate 1. Grup Müsabakaları’nda Malatya ekibi olarak iyi bir performans ortaya koyduklarını söyledi.

Uluca, Karate 1. Grup Müsabakaları’nda Zehra Akkuş ve Zeynep Berda Akkuş’un birinci olarak altın madalya, Berfin Kübra Çiftçi, Hatice Karakuş ve Asiye Topal’ın ikinci olarak gümüş madalya kazandıklarını kaydetti.

Uluca, elde ettikleri başarı neticesinde 14-15 Mart tarihlerinde Gaziantep’te yapılacak olan 2. Tur müsabakalarına katılma hakkını elde ettiklerini de sözlerine ekledi.

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz
Facebook Yorumları