Ailesinden ayrılan trans birey 6 yaşında bir kız çocuğu gibi yaşıyor !

Tarih: 2015-12-11 20:51:53

Kanada'da yaşanan ilginç olayda, trans baba 7 çocuğunu ve karısını bırakarak 6 yaşında bir kız çocuğu olarak kendisini evlat edinen ailenin yanında yaşıyor.
Kanada'da yaşanan ilginç olayda, trans baba 7 çocuğunu ve karısını bırakarak 6 yaşında bir kız çocuğu olarak kendisini evlat edinen ailenin yanında yaşıyor. 

Kendisine Bayan Stefonknee Wolschtt denmesini isteyen, 23 yıl boyunca bir ailenin 7 çocuğunun babası olarak yaşadıktan sonra artık dayanamayıp cinsel kimliğinin kendisini yansıtmadığına karar verdi.  1969 yılında doğmuş olan Wolschtt, ailesini terk edip hayata yeniden başladı. Şimdilerde evlatlık olarak alındığı bir ailenin yanaında 6 yaşında bir kız çocuğu gibi yaşıyor ve “şimdilik bir yetişkin olmak istemediğini” anlatıyor. Daily Xtra'nın Transgender Projesi serisinde röportaj yapan Wolschtt, “Evli olmuş olduğumu inkar edemem. Çocuklarımın olduğunu inkar edemem. Fakat şimdi bir adım attım ve çocuk olmaya geri döndüm” ifadelerini kullanıyor.
Bayan Wolschtt adını alan trans birey, konuştuğu projede karısının kendisini bir trans olarak kabul etmediğini ve kendisine “Ya trans olmaktan vazgeç, ya da terk et” dediğini söylüyor. “Benim açımdan ‘trans olmaktan vazgeç’ yapabileceğim bir şey değil. Bu bana ‘188 santimetre boyunda olmayı bırak ya da terk et’ demek gibi bir şey” diyen Bayan Stefonknee Wolschtt, ailesi tarafından reddedilmiş hissetse de şimdilerde evlatlık olarak alındığı aileyle yaşıyor ve yeni ailesinin “kendisinin küçük bir kız olması” konusunda oldukça rahat olduklarını aktarıyor.
Wolschtt, yeni ailesindeki en genç kız kardeşinin bir kız kardeş istediğini, bu yüzden yaşını ondan daha küçük olacak şekilde belirlediğini açıklıyor. Çocuklar gibi yaşadığını söyleyen Bayan Stefonknee Wolschtt şu ifadeleri kullanıyor:

“Çok güzel vakit geçiriyoruz. Boyama yapıyoruz, çocukların yaptığı şeyleri yapıyoruz” diyen Wolschtt, “Buna oyun terapisi deniyor. İlaç yok, intihar düşünceleri yok. Sadece oyun oynuyorum” 
 Wolschtt, 2012 yılında ise en büyük kızının kendisini düğününe davet ettiğini, ancak kendisinden “babası gibi” giyinmesini ve kilisenin arkasında oturup düğünde konuşma yapmamasını istediğini söylüyor. Bu nedenden ötürü, kızının düğün günü son kez kendisini öldürmeye kalktığını anlatan Bayan Wolschtt, çoğunluğu LGBTİ olan Toronto Şehir Toplumu Kilisesi’nin üyelerinden destek aldığını ifade ediyor ve şu an huzurlu bir hayat sürüyor 

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.