TÜSİAD: Çin Bir Fırsat..

Tarih: 2015-12-11 23:30:21

TÜSİAD ve Koç üniversitesi öncülüğünde gerçekleşen ''1 Kuşak 1 Yol'' etkinliğinin 3.sü bugün İstanbul'da düzenlendi.
Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD), Koç Üniversitesi-TÜSİAD Ekonomik Araştırma Forumu (EAF) işbirliği ile “Çin’i Anlamak ve Çin ile İş Yapmak-3 / Bir Kuşak, Bir Yol Projesi”isimli bir konferans düzenledi. 

Gerçekleşen etkinlikte konuşan TÜSİAD Başkanı Cansen Başaran - Symes; “Bugün artık küresel ekonominin en etkili paydaşlarından biri haline gelen Çin'in içinden geçmekte olduğu ekonomik süreci daha iyi analiz etmenin ve tüm dünyanın ilgisini üzerine çeken yeni İpek Yolu projesini yakından takip etmenin özel sektör olarak kritik önemi olduğunu düşünüyoruz” dedi.

Symes, Türk yatırımcılarının Çin'i iyi anlaması gerektiğini ve bu fırsatın iyi değerlendirmesini belirterek sözlerine; “Asya, Avrupa ve Afrka'da kipek çok ülkeyi kara ve deniz yolu ile birbirine bağlayacak olan bu proje, İpek Yolu Ekonomi Kuşağı ve Deniz İpek Yolu’nu inşa etmeyi amaçlıyor. Dünya nüfusunun üçte ikisini ve küresel üretimin üçte birini etkileyeceği düşünülen bu dev projenin, gerek çok taraflı gerekse ikili ilişkiler üzerinde büyük etkileri olması bekleniyor.'' şeklinde sürdürdü.

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.