Esmaül Hüsna Nedir?

Tarih: 2014-11-08 14:56:05

Esmaül Hüsna Nedir? Allah ın isimleri, Allah ın 99 ismi nelerdir? Gibi aramalarınıza cevap veren site.
Esmaül Hüsna nedir diye baktığımızda herkesin bildiği gibi bunun Allah’ın isimleri olduğunu görüyoruz. Yüce Yaradan’ın bildiğimiz 99 ismi vardır. Bu isimlerin içinde var olan Allah dışında tüm isimleri kişiler çocuklarına ad olarak takabilirler. Elbette bunun maneviyatı oldukça yüklü ve özel olacaktır.  İlla bu isimlerden biri konulacak diye bir zorunluluk ve mecburiyet yoktur. Ama insanlar evlatlarına bu güzel isim varken ir başka ismin konulmasını istemiyor ve ya 2 isim ya da bir isim seçerek bu çok özel ad ile onlara hayat vermiş oluyorlar. www.esmaulhusnasirlari.com adlı siteden daha geniş ayrıntı bulmanız mümkün olacaktır.
 
Peki, Esmaül Hüsna nedir ve ne zaman zikir edebiliriz. Bu esmaların hepsinin farklı anlamları vardır. Biri sabrı anlatırken, biri hoşgörüyü tasvir edebilir. Kişiler ruh durumlarına göre çekecekleri bu zikirler ile çok daha rahatlamış ve anlık sorunlarını aşmış olurlar. Örneğin başındaki bir iş sebebi ile sabırsız olan ve bu sabırsızlığının başına bir felakete açacağını inana herkes hemen zikre başlayarak Ya sabır Ya sabır diye tekrarladığında durulduğunu ve sinirlerinin geçmiş olduğunu görür. Ne kadar fazla tekrarlarsanız sizler o kadar fazla sakinleştiğinizi göreceksiniz.
Bugün birçok âlim ve bilim adamı Esmaül Hüsna zikirlerinin yapılmasını önermektedirler. Yani bu insanlara verilen huzurun başka hiçbir şey ile verilmeyeceğini gösteriyor. Sizler Allah’a sığınarak ondan bir nevi yardım talep ediyorsunuz. Bu yardımı da esmalar ile çekerek göstermiş oluyorsunuz.  http://www.esmaulhusnasirlari.com/esmaul-husna-faziletleri.html
 
Kendinizi darda hissettiğiniz zaman, mutlu olduğunuz zaman, parasal sıkıntılar yaşadığınız zaman, aile huzurunuz bozulduğu zaman kısaca maneviyata yönelmek istediğiniz her zaman Esmaül Hüsna okuyabilirsiniz. Tekrar tekrar okutmak size her zaman için kazandıracaktır. Mümkünse zaman içinde hepsini ezberlemek sizlere oldukça büyük bir ferahlık ve ihtiyaç duyduğunuzda hemen istediğiniz zikri yapmanızı olanaklı kılacaktır. Böylesine kuvvetli bir his ve güç varken bunu kullanmayıp farklı şeyler ile teselli aramak kadar yanlış bir şey olamaz zaten. Sizler her sıkıştığınızda ya da sadece zor durumlarda değil, elinizde olduklarınıza şükretmek istediğiniz zamanlarda hemen Esmaül Hüsna’ya sığının ve farkı görünüz.

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.