Rüyada düşme (Rüyada bir yerden düşmek - Rüya Tabirleri - Diyenet rüya tabirleri)

Tarih: 2014-09-25 15:37:08

Rüyada düşmek ne anlama geliyor. Rüyada düşmek neyi ifade eder, rüyada yüksek yerden düşmek ne demek, rüyada savaşta savaş düşmek ne anlama geliyor, rüyada dağdan aşağı düşmek ne anlama geliyor, rüyada çukura düşmek ne anlama geliyor, rüyada ayağınızın kayarak düşmesi ne anlama geliyor, rüyada üstünüze birinin düştüğünü görmek ne anlama geliyor, rüyada yüzüstü düşmek ne anlama gelir, rüya tabirleri, düşmek, diyanet rüya tabirleri, düşmek diyanet rüya tabirleri...
Rüyada düşmek ne anlama geliyor, Rüyada düşmek neyi ifade eder, rüyada yüksek yerden düşmek ne demek, rüyada savaşta savaş düşmek ne anlama geliyor, rüyada dağdan aşağı düşmek ne anlama geliyor, rüyada çukura düşmek ne anlama geliyor, rüyada ayağınızın kayarak düşmesi ne anlama geliyor, rüyada üstünüze birinin düştüğünü görmek ne anlama geliyor, rüyada yüzüstü düşmek ne anlama gelir, rüya tabirleri, düşmek, diyanet rüya tabirleri, düşmek diyanet rüya tabirleri, Rüyada Düşmek görmek ile alakali tabirler, Rüyada Düşmek görmek ne anlama gelir, Düşmek nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Düşmek dini rüya tabirlerinde Düşmek anlami tabiri...

Tiflisi Tabirleri : » İbn-i Sîrîn: Yüzüstü yere düşmek; sıkıntı ve ıstıraba…

Savaş sırasında düşmek; bu ıstırabın daha da artacağına...

Dağ, çatı, duvar vb. gibi yüksek bir yerden düşmek; muradınıza tam olarak eremeyeceğinize işarettir.

» Kirmanî: Bir yerden aşağı düşmek; umduğuz şeyi elde edemeyeceğinize…

Bir dağdan aşağı düşmek; durumunuzun kötüleşeceğine…

Düştükten sonra şiddetli bir şekilde yaralanmak ve bedeninizden kan aktığını görmek; vücudunuzdaki yara miktarınca zarara…

Ayak kayması sonucu düşmek; sıkıntıya…

Düştükten sonra acı hissetmek; kolaylık ve rahatlığa işarettir.

» Çağdaş Ulema: Yüksekten düşmek; saygınlığınızın azalacağına…

Bir çukura düşmek; adınızın kötüye çıkacağına…

Bir şeyin üzerinden düşmek; bir konu hakkında bilgi edineceğinize…

Ayağınızın kaydığını ancak düşmediğinizi görmek; bir olay yaşayacağınıza ve güvende olacağınıza…

Ayağınızın kaydığını ve düştüğünüzü görmek; bir tehlikeyle karşılaşacağınıza…

Başkalarının kayarak düştüklerini görmek; düşmanlarınızın kim olduklarını öğreneceğinize işarettir.Diyanet Ruya : Kişinin rüyasında birisinin kendi üzerine düştüğünü görmesi; düşmanının kendisine galip geleceğine, kişinin dağ ve duvar gibi yüksek bir yerden düştüğünü görmesi; o kimsenin arzu ve isteklerinin yerine geleceğine, kişinin rüyasında bir darbe ile yere düştüğünü görmesi o kimsenin bir belâ ve musibete maruz kalacağına, kişinin rüyasında ayağının kayarak düştüğünü görmesi; o kişinin bir felâkete uğrayacağına işaretle tabir olunur. Kirmânî'nin yorumuna göre: Bir kimsenin rüyasında yüzükoyun düştüğünü görmesi; eğer secdeye niyet etmemiş ise hayra delalet etmez.

İhya Rüya Tabirleri : Yüksek bir yerden harabeye, ıssız bir ortama düşmek iyi bir halden kötü bir hale geçmeye, Yeşillik, sulak ve güzel bir yere düşmek sıkıntılı bir halden iyi bir hale geçmeye, Düşmek, zengin için onun cimriliğine, Dam, balkon yahut çatı gibi yerlerden düşmmek - bir yeri incinir yahut kırılırsa- kendine, dostuna yahut malına gelecek zarara; yönetim tarafından hoşlanmadığı bir durumla karşı karşıya bırakılmaya delalet eder.

Seyyid Süleyman : Rüyasında üstüne birinin düştüğünü görenin düşmanı, kendisine karşı zafer kazanır. Dağ ve duvar gibi yüksek bir yerden düşenin maksadı yarım kalır. Bir darbe tesiriyle düşen, bela ve musibete uğrar. Ayağı kayıp düştüğünü görmek felakete işarettir.

Kirmani demiştir ki: Yüzü üstüne düştüğünü görmek; (eğer secdeye niyet etmemişse) hayır değildir. Rüya sahibinin davası varsa, harbte veya tartışma içinde ise muzaffer olamaz. Damdan, duvardan, ağaçtan, dağdan ve emsali bir yerden düştüğünü gören; muradına eremez. Dinde sağlam olmayan bir adamın, rüyasında düştüğünü görmesi; günaha, fitneye, kötü işlere düşkünlüğüne işa-rettir.Hayırlı bir fiil işlemek maksadıyla, sür'atli hareketinden dolayı, bir mescidde, bir bahçede ve benzer bir yerde düştüğünü gören; günah ve isyanı terkeder. Gelip geçici arzularından ve bid'atten vazgeçer.
Ebu Said'ül Vaaz'a göre rüyada düşmek; iyi değildir.

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.