Şifa Üniversitesi açıklama yaptı !

Tarih: 2015-12-11 21:25:56

Şifa Üniversitesi'ne bağlı dokuz poliklinik ve hastanenin kapatılması kararı polis tarafından tebliğ edildi. Rektörlük konuyla ilgili yazılı bir açıklama yayınladı.
Şifa Üniversitesi'ne bağlı dokuz poliklinik ve hastanenin kapatılması kararı polis tarafından tebliğ edildi. Rektörlük konuyla ilgili yazılı bir açıklama yayınladı.

İşte Şifa Üniversitesi Rektörlüğü'nün yapmış olduğu açıklama...

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:
 
11.12.2015 tarihinde üniversitemizin ek binaları İzmir Valiliği'nin oluru ile il sağlık müdürlüğü tarafından kapatılma işlemi başlatılmıştır.  YÖK'ün 20.11.2015 tarih 2774 sayılı semt poliklinikleri başlıklı kararında vakıf üniversitelerin eğitim hizmeti verilmeyen semt polikliniklerinin 06.12.2015 tarihine kadar kapatılması istenmiş olmasına rağmen İzmir Valiliğince eğitim hizmeti verilen tüm ek binalarında işlem yapılmıştır. 
 
Bazı basın ve yayın kuruluşlarında Şifa Üniversitesi'nin YÖK kararı ile ruhsatlarının iptal edilerek kapatıldığı haber yapılmıştır. bu durum gerçeği yansıtmamaktadır.
 
Öncelikle belirtmek gerekir ki faaliyetin durdurulması işlemleri adli bir sürecin sonunda değil, YÖK’ün daha önce aldığı ve şuan itibariyle Danıştay'da iptal davasına konu olan bir kararına dayanmaktadır.
 
Ek binalarımızda yatarak tedavi gören hastalarımızın tedavilerine tamamlanıncaya kadar devam edilecektir.
 
Bornova Uygulama Araştırma merkezimizin hasta kabulüne hiçbir kısıtlama getirilmemiştir.
 
Diğer taraftan YÖK’ün belirtilen kararı sadece üniversitemizle ilgili olmayıp sağlık alanında eğitim ve hizmet veren tüm Türkiye'de faaliyet gösteren vakıf üniversitelerini kapsamaktadır. İzmir'de bulunan diğer vakıf üniversiteleri de bu işlemlere muhatap olup doğrudan kurumumuza yönelik bir uygulama söz konusu değildir.
 
Yapılan bu işlemlere karşı kurumumuz tarafından en kısa sürede yasal yollara başvurularak söz konusu işlemlerin iptali ve doğan zararların tazmini yoluna gidilecektir.
 
Üniversitemiz eğitim ve öğretim faaliyetlerine devam etmektedir. herhangi bir aksama söz konusu değildir.
 
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
 
Şifa Üniversitesi Rektörlüğü 

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.