AK Parti Batman Belediye Başkan Adayı Belli Oldu! - Mehmet Emin Ekmen Kimdir? haberi

Tarih: 2014-01-28 22:16:00

2014 30 Mart seçimleri yaklaşırken AK Parti 81 İl ve ilçe Belediye Başkan Adaylarını açıkladı. Adaylar kimler oldu? Aksaray Adayı Kim Oldu? AK Parti Van , Samsun, Rize, Iğdır, Hatay, Hakkari, Erzurum,Erzincan, Diyarbakır, Bitlis, Bingöl, Batman, Ardahan, Ağrı, Adana, Şanlıurfa, Adıyaman ve Çankırı AKP Belediye Başkan Adayları Kimler Oldu? AKP Büyükşehir Belediye Başkan Adayları? 30 Mart 2014 Yerel seçimler öncesinde, İşte Başkan Adayları ve kısa özgeçmişleri...

 2014 30 Mart seçimleri yaklaşırken AK Parti 81 İl ve ilçe Belediye Başkan Adaylarını açıkladı. Adaylar kimler oldu? Aksaray Adayı Kim Oldu? AK Parti Van , Samsun, Rize, Iğdır, Hatay, Hakkari, Erzurum,Erzincan, Diyarbakır, Bitlis, Bingöl, Batman, Ardahan, Ağrı, Adana, Şanlıurfa, Adıyaman ve Çankırı AKP Belediye Başkan Adayları Kimler Oldu? AKP Büyükşehir Belediye Başkan Adayları? 30 Mart 2014 Yerel seçimler öncesinde, İşte Başkan Adayları ve kısa özgeçmişleri...

 AK Parti İstanbul, İzmir, Ankara, Adana ve Bursa, İL ve ilçe adayları belli olduktan sonra diğer 56 İL ve İlçelerinde Belediye Başkan Adayları isimleri netlik kazandı. Başbakan Erdoğan ile 81 ilin ve ilçelerinin belediye başkan adayları Türkiye genelinde Tüm il ve ilçeler olmak üzere çalışmalarına aralıksız devam eden AKP’liler 30 Mart 2014’teki seçim çalışmalarına devam ediyorlar. AKP BB.Adayları kimler oldu genel bilgi,ayrıntı ve detaylar burada.

İşte AKP Belediye Başkan aday adayları 2014 kimler ayrıntı ve detaylar.

AK Parti Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı - Abdullah Torun

1968 yılında dünyaya gelen AK Parti Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Abdullah Torun Diyarbakır`ın Çermik nüfusuna kayıtlı. ünüversiteyi Ankara`da okuyan Abdullah Torun Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi`ni bitirdi İngilizce bilen Abdullah Torun orta düzeyde Almanca biliyor. Serbest Avukat, Özel Şirket İşletmecisi ve Ortağı - XXII nci Dönem Adana Milletvekili - Evli, 3 Çocuk babası

AK Parti Çankırı Belediye Başkan Adayı- İrfan Dinç

İrfan Dinç 1964 yılında Çankırı´da doğdu. Yükseköğrenimini 19 Mayıs Üniversitesi İlahiyat Fakültesi´nde tamamladı. 29 Mart 2009 Yerel Seçimleri`nde ikinci defa AK Parti`den Çankırı Belediyesi Başkanlığı`na seçilen İrfan Dinç, evli ve üç çocuk babasıdır

AK Parti Adıyaman Belediye Başkan Adayı - Fehmi Hüsrev Kutlu

Fehmi Hüsrev Kutlu, 25 Şubat 1961`de Adıyaman`da doğdu. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi`ni bitirdi. Serbest avukatlık yaptı. Adıyaman Barosu Yönetim Kurulu Üyesi ve Başkanvekili olarak görev yaptı. Adıyamanspor Yönetim Kurulu Üyeliği ve Başkanvekilliği, Adıyaman Hukukçular Derneği Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerinde bulundu. 22. Dönem Adıyaman Milletvekili. 23. Dönem`de Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlık Divanı İdare Amiri oldu. Orta düzeyde İngilizce bilen Kutlu, evli ve 3 çocuk babasıdır.

AK Parti Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı - Celalettin Güvenç

Celalettin Güvenç 1959 yılında Kahramanmaraş`ta doğdu. 1983 yılında İstanbul Hukuk Fakültesini bitirdi. 21.04.2008 tarihli Bakanlar Kurulu Kararıyla Manisa Valiliği`ne atanan Güvenç en son 11.09.2011 tarihinde Şanlıurfa Valisi olarak görevlendirildi. Güvenç, evli ve iki çocuk babası.

AK Parti Ağrı Belediye Başkan Adayı - Hasan Arslan

967 Ağrı doğumlu olan Hasan Arslan, İlk, orta ve lise tahsilini Ağrı`da tamamladı. Marmara Üniversitesi Sağlık Eğitim Enstitüsü Bölümünü ve A.Ü İşletme Fakültesini bitirdi. Atatürk Üniversitesi Ağrı Sağlık Yüksekokulunda Akademisyen olarak çalışan Arslan, Ağrı ilinde sendika çalışmaları yaparak Memur-Sen Ağrı İl Başkanlığı görevinde bulundu.

AK Parti Ardahan Belediye Başkan Adayı - Faruk Köksoy

Faruk Köksoy 1964 Ardahan, Hanak İlçesi Baştoklu Köyü doğumludur. İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesine girerek buradan da 1985 yılında Orman Mühendisi ünvanıyla mezun olmuştur. 2007 yılı haziran ayında Bakanlıklar arası işbirliği protokolu çerçevesinde Azerbaycan’a görevli gitmiştir. Evli ve biri kız, ikisi erkek üç çocuk babasıdır.

AK Parti Batman Belediye Başkan Adayı - Mehmet Emin Ekmen

15 Mayıs 1975`te Batman`da doğdu. Dicle Üniversitesi Hukuk Fakültesi`ni bitirdi. Spor Federasyonu Batman Temsilciliği ve Batman Mazlum-Der Kurucu Üyeliği görevlerinde bulundu. Orta düzeyde İngilizce bilen Ekmen, evli ve 3 çocuk babasıdır.

AK Parti Bingöl Belediye Başkan Adayı - Yücel Barakazi

1966`da Bingöl doğdu. Yükseköğrenimini İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünde (1988-Lisans) tamamladı. 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Seçimi içinde AK Parti’den Bingöl Belediye Başkan Aday Adayı oldu. Barakazi, evli ve iki çocuk babasıdır

AK Parti Bitlis Belediye Başkan Adayı - Fehmi Alaydın

İlk, orta ve lise öğrenimini Bitlis’te tamamladı. Anadolu Üniversitesi Mühendislik - Mimarlık Fakültesinde İnşaat Mühendisi olarak mezun oldu. Aktif siyaset hayatında Fazilet Partisi’nin Zeytinburnu İlçesi Kurucu Başkan Yardımcılığı, 2002 - 2007 Ak Parti İlçe Kurucu Başkan Yardımcılığı gibi görevlerde bulundu. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

AK Parti Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan Adayı - Galip Ensarioğlu

1 Ekim 1966`da Diyarbakır`da doğdu. Dicle Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu İktisadi ve İdari Programlar İşletme Bölümünü bitirdi. Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanlığını ve TOBB Ticaret ve Sanayi Odaları Konsey Başkanlığını yürüttü. Çok iyi düzeyde Kürtçe ve Zazaca, az düzeyde İngilizce bilen Ensarioğlu, evli ve 4 çocuk babasıdır.

AK Parti Erzincan Belediye Başkan Adayı - Cemalettin Başsoy

1959 doğumlu olan Cemalettin Başsoy, Anadolu Üniversitesi İşletme Faküktesini bitirdi. AK Parti Erzincan İl Başkanı.

AK Parti Erzurum Büyükşehir Belediye Başkan Adayı - Mehmet Sekmen

25 Ocak 1958`de Erzurum İspir`de doğdu. İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi`ni bitirdi. 22. Dönem İstanbul Milletvekili. Orta düzeyde İngilizce bilen Sekmen, evli ve 4 çocuk babasıdır.

AK Parti Hakkari Belediye Başkan Adayı - Osman Kızılban

Osman Kızılban, bir dönem Ak Parti Hakkari İl Başkanlığını yaptı. Sonra Hakkari Üniversitesinde Kütüphane ve Dökümatasyon Daire Başkanlığını yaptı.Osman Kızılban, kısa süre üniversitede çalıştıktan sonra İl Özel İdaresi Sekreter Yardımcılığına atandı. Ve halen orada çalışmalarını sürdürüyor. BDP aday adaylarını haftalar önce açıklamıştı. Gözler Ak Parti’deydi. Kulüslerde üç aday adayının adı geçiyordu. Osman Kızılban acilen Ankara’ya çağrıldı ve aday olması istendi. Osman Kızılban‘ın İl Özel İdare Sekreter Yardımcılığı görevinden istifa etti.

AK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı - Sadullah Ergin

1964 yılında Antakya`da doğdu. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesine giren Ergin, 1987 yılında mezun oldu. 60. Cumhuriyet Hükümetinde Adalet Bakanlığı görevini yürüttü. 61. Cumhuriyet Hükümetinde yeniden Adalet Bakanlığı görevine getirildi.Ergin, Evli ve 4 çocuk babasıdır.

AK Parti Iğdır Belediye Başkan Adayı - Mustafa Buluş

İlk, Orta ve Lise öğrenimimi Iğdır ilinde tamamladı. 1988 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk fakültesini kazandı. 1992 yılında bu okuldan mezun oldu. 30 Mayıs 2009 tarihinden buyana Ak Parti Iğdır İl Başkanlığını yürütmekteydi. Daha önceleri İlim yayma cemiyetinin Iğdır şubesinde görev aldı. Evli iki çocuk babasıdır.

AK Parti Rize Belediye Başkan Adayı - Reşat Kasap

1961 Yılında Rize’de doğdu. 1987 yıllarında Gazi Üniversitesi İstatistik Bölümü’nde bitirdi. 2011 yılından bu tarafa, UNESCO Türkiye Milli Komisyonu Temel Bilimler İhtisas Komisyonu Üyeliğini yürüten Profesör Kasap, halen Ankara Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Ana Planı 2038 Projesi, Proje İcra Kurulu Üyesidir.

AK Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adaytı - Yusuf Ziya Yılmaz

1951 yılında Samsun`un Çarşamba ilçesinde doğan Yılmaz, Üniversiteyi o zamanki adı İstanbul Devlet Mühendislik ve Mimarlık Akademisi olan Yıldız Teknik Üniversitesi`nde bitirdi. Yusuf Ziya Yılmaz, 12 Ocak 2009`da üçüncü kez Tayyip Erdoğan tarafından 2009 yerel seçimlerinde aday gösterildi. Bu seçimlerde ise %48.45 oy alarak üst üste üçüncü kez belediye başkanı seçildi. Yılmaz, eski bir tarih öğretmeni olan Semiha Yılmaz`la evli olup çiftin çocukları yoktur.

AK Parti Van Belediye Başkan Adayı - Osman Nuri Gülaçar

1965 yılında Van’da doğdu. Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat bölümünden mezun oldu. Gülaçar, 28 yıl imam-hatip olarak görev yaptı. Çeşitli sivil toplum örgütlerinde faaliyet gösterdi. Ensar Vakfı Van Şube Başkanlığı görevinde bulundu. Evli ve 3 çocuk babasıdır.

AK Parti Aksaray Belediye Başkan Adayı - Haluk Şahin Yazgı

1976`ta Ankara`da doğdu. Yıldız Teknik Üniversitesi`ni bitirdi. Evli ve bir çocuk babası`dır. Yazgı daha önce, AK Parti Adıyaman Merkez İlçe Başkanı olarak görev yapmıştır.

AK Parti Artvin Belediye Başkan Adayı- Mehmet Kocatepe

Mehmet Kocatepe,1 Ocak 1966 yılında Artvin`de doğdu. Kocatepe, 25 Nisan 2009 tarihinde Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcılığı görevine atandı. Evli ve 3 çocuk babası.

AK Parti Bilecik Belediye Başkan Adayı - Selim Yağcı

Selim Yağcı 1966 yılında Bilecik`te doğdu. 984 - 1988 yılları arasında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi. Selim Yağcı 2003 yılı Ağustos ayı başında I. Sınıf Hakim oldu. 2004 yılında yapılan seçimler sonucunda Bilecik ilinde Belediye Başkanı olarak göreve başladı.Belediye Başkanlığı görevinde 2. dönemi olan Selim Yağcı evli ve 2 çocuk babasıdır.

AK Parti Bolu Belediye Başkan Adayı - Alaaddin Yılmaz Alaaddin Yılmaz 1952 yılında Bolu’nun Seben ilçesinde dünyaya geldi. Bolu`da 29 Mart 2009 yerel seçimlerinde ikinci dönem Belediye Başkanlığı Makamını kazanan Alaaddin Yılmaz evli ve iki çocuk babasıdır.

AK Parti Afyon Belediye Başkan Adayı - Burhanettin Çoban

1962 yılında Afyonkarahisar`da doğdu. Sırasıyla Cumhuriyet İlkokulu, İmam Hatip Lisesi Orta Okulu, Meteoroloji Teknik Lisesi, Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. Parasız yatılı öğrenci olarak Meteoroloji lisesinde okuduğundan dolayı mezun olduğu 1980 yılında İzmir Çiğli Havaalanına meteoroloji teknisyeni olarak atandı. 2002 yılında 30 arkadaşı ile birlikte AK Parti Afyonkarahisar İl teşkilatını kurmuştur. 2002 yılından beri de kurucusu olduğu AK Parti`nin Afyonkarahisar İl Başkanı olarak görev yapmaktayken Afyonkarahisar il belediye başkanlığı aday adaylığı için 01.12.2008 tarihinde görevinden istifa etti. Evli ve üç çocuk babası olan Burhanettin Çoban 29 Mart 2009 tarihinde yapılan Mahalli İdareler Seçimlerinin ardından Afyonkarahisar Belediye Başkanlığına seçilmiştir.

AK Parti Amasya Belediye Başkan Adayı - Cafer Özdemir

Cafer Özdemir 1967 yılında Yozgat Yerköy`de doğdu. İlkokulu köyünde tamamladıktan sonra girdiği devlet parasız yatılı öğretmen okulu sınavlarını kazanarak Manisa Salihli Lisesi`ne kayıt yaptırdı. Salihli Lisesi`nden 1985 yılında mezun oldu. 1986 yılında kazandığı Selçuk Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi Harita Mühendisliği Bölümü`nü 1990 yılında bitirdi. Cafer Özdemir 1988 yılında henüz öğrenciyken Amasya`da arkadaşlarıyla beraber bir harita firması kurdu. Böylece üniversitede öğrendiklerini uygulamaya dönüştürme fırsatı yakalamış oldu. Cafer Özdemir 1992 yılında bağımsız bir mühendislik şirketi kurarak başta Amasya merkez olmak üzere Merzifon, Suluova, Taşova, Göynücek gibi ilçe belediyeleri yanında bir çok belde belediyesine imar ve şehircilik konularında danışmanlık hizmeti verdi. 2003 yılında AK Parti yönetim kurulu üyesi olarak siyasete atılan Cafer Özdemir AK Parti Amasya İl Başkan Yardımcılığı yaptı. 2004 yılında mahalli idareler seçiminde birinci sıradan Amasya Belediyesi Meclis Üyesi seçildi ve 1 Aralık 2008 tarihine kadar Amasya Belediye Başkan Yardımcılığı görevini sürdürdü. Cafer Özdemir evli ve 3 çocuk babası

AK Parti Düzce Belediye Başkan Adayı - Mehmet Keleş

Mehmet Özhaseki,1957 yılında Kayseri`de doğmuştur. İlk ve Orta öğrenimini Kayseri`de sürdürmüş ve Hacettepe Üniversitesi Elektronik Mühendisliği bölümünü kazanmıştır. Buradaki eğitimini tamamlamadan İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesine girmiştir. 27 Mart 1994`te Melikgazi Belediye Başkanlığı`nı kazanmıştır. 23 Haziran 1998`de ise Büyükşehir Belediye Başkanlığı`nı kazanmıştır. 3 dönemdir görevine devam etmektedir. Kayserispor ve Kayseri Erciyesspor Onursal Başkanı olarak da tanınmaktadır. Okan Üniversitesi Danışma Kurulu üyesidir.

AK Parti Gümüşhane Belediye Başkan Adayı - Ercan Çimen

Ercan Çimen, 1966’da Gümüşhane’de doğdu. İlk ve ortaöğretimini de aynı ilde tamamladıktan sonra “Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi” “İktisat” bölümünden mezun oldu. Ak Parti Gümüşhane İl Başkanı olarak hizmetlerine devam eden Ercan Çimen, evli ve iki çocuk babasıdır.

AK Parti Kahramanmaraş Belediye Başkan Adayı - Fatih Mehmet Erkoç

Fatih Mehmet Erkoç 01.05.1974 tarihinde K.Maraş’ın Türkoğlu İlçe’sinde doğdu.Fatih Mehmet Erkoç, öğrenimine Kahramanmaraş Merkez Üngüt Mahallesi İlköğretim Okulunda başlayarak sırasıyla Ortaokulu, İbrahim Çalık Lisesinden mezun olarak,1992-1993 Eğitim, Öğretim Yılında eğitime başladığı, Erciyes Üniversitesi Mühendislik Fakültesi, makine bölümünden 1997 yılında mezun oldu. Kahramanmaraş Merkez’de Serbest mühendislik, müşavirlik bürosu açarak iş hayatına atıldı, halen bu işle meşgul olmakta. Fatih Mehmet Erkoç, aynı zamanda Niğde Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde masterını tamamladı. 2001 yılı Aralık ayında AK PARTİ Kahramanmaraş Merkez İlçe teşkilatının kurulması ile yönetim kurulu üyesi ve ardından Merkez İlçe Başkan Yardımcısı olarak görev aldı. Fatih Mehmet Erkoç, 21 Haziran 2009 tarihinde yapılan AK Parti Kahramanmaraş 3.Olağan İl Kongresinde İl Başkanı seçildi. AK Parti 1. 2. ve 3 üncü büyük kongrelerinde delege olarak görev yaptı. Fatih Mehmet Erkoç, evli.

AK Parti Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan Adayı- Fatma Şahin

22. ve 23. Dönem AK Parti Gaziantep Milletvekili olan Fatma Şahin, 20 Haziran 1966 Gaziantep doğumlu. 6 Temmuz 2011 tarihinden bu yana Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, Evli ve 2 çocuk annesidir.

AK Parti Giresun Belediye Başkanı Adayı - Prof. Dr.Yılmaz Can

1962`de Giresun`da doğdu. Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi`nden mezun olan Yılmaz Can evli ve 3 çocuk babası.

AK Parti Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı - Harun Karacan

1966 yılında Eskişehir’de doğan Harun Karacan, Karacan Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanıdır. Eskişehir Ticaret Odası Başkanı ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Yönetim Kurulu Üyesidir 2009 yılında Eskişehir Ticaret Odası Başkanlığına seçilen Harun Karacan, 2011 yılında ise Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Yönetim Kurulu Üyesi oldu.

AK Parti Karabük Belediye Başkan Adayı - Mehmet Ceylan

18 Nisan 1958`de Karabük’ün Safranbolu ilçesinde doğan Mehmet Ceylan, Konya D.M.M. Akademisi`nden bölüm birincisi olarak mezun oldu. 23. Dönem Milletvekilliği süresinde ise Dışişleri Komisyonu Başkan Vekilliği ve NATO Parlamenterler Asamblesi üyeliği görevlerini yürütmüştür. TBMM`deki temsil süresince kuruluşunu gerçekleştirdiği, Türkiye - Suudi Arabistan Dostluk grubu`nun 8 yıl süreyle başkanlığını üstlendi.

AK Parti Kastamonu Belediye Başkan Adayı - Tahsin Babaş

1967`de Kastamonu`da doğdu. Evli ve 1 çocuk babası. Kastamonulu. Anadolu Üniversitesinde tahsil gördü

AK Parti Kütahya Belediye Başkan Adayı - Kamil Saraçoğlu

1959 Kütahya doğumludur. Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi mezunudur. AK Parti 3. il kongresinde il başkanlığına seçilip,15/01/2011 tarihinde milletvekili aday adayı olma düşüncesiyle görevinden ayrılmıştır. Kamil Saraçoğlu evli ve üç çocuk babasıdır.

AK Parti Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı - Ahmet Çakır

1964 yılında Malatya`da doğdu. nadolu Üniversitesi İktisat Bölümünden mezun oldu. 29 Mart 2009 yerel seçimlerinde Malatya Belediye Başkanı seçildi. Çakır evli ve iki çocuk babası.

AK Parti Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan Adayı - Mehmet Özhaseki

Mehmet Özhaseki,1957 yılında Kayseri`de doğdu. Hacettepe Üniversitesi Elektronik Mühendisliği bölümünden mezun oldu. 23 Haziran 1999`de Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanlığı`nı kazanmıştır. 4 dönemdir görevine devam etmektedir.

AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı - Melih Gökçek

Melih Gökçek 20 Ekim 1948 Yılında Ankara Keçiören`de doğdu. GÖKÇEK 5 yaşına kadar Başkent Ankara`da ikamet etti. İlk, orta ve lise tahsilini Gaziantep`te yapan Melih GÖKÇEK Gazi Üniversitesi Gazetecilik Yüksek Okulu’nu bitirdi. Parlamento Muhabirliği ve gazete temsilciliği yaptı. Keçiören Belediye Başkanlığı yapan Melih GÖKÇEK, 1989-1991 yılları arasında Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu Genel Müdürlüğü`nü yürüttü. Refah Partisi`nden 1991 yılında Ankara milletvekili olarak parlamentoya girdi. 1994 Yılı yerel seçimlerinde Milletvekili iken, Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı`na aday oldu ve seçimi kazandı. 1999 Yılı yerel seçimlerinde ikinci kez aynı göreve seçildi ve Ankara tarihinde ilk kez iki dönem üst üste Büyükşehir Belediye Başkanlığına seçilen kişi oldu. 2004 Yılı yerel seçimlerinde üçüncü kez yine aynı göreve seçildi ve Ankara tarihinde ilk kez üç dönem üst üste Büyükşehir Belediye Başkanlığı` na seçilen kişi oldu. 2009 Yılı yerel seçimlerinde dördüncü kez yine aynı göreve seçildi ve Ankara tarihinde ilk kez dört dönem üst üste Büyükşehir Belediye Başkanlığı` na seçilen kişi oldu. Evli ve iki çocuk sahibi olan GÖKÇEK’in en büyük hobisi futbol  AK Parti Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı - Mustafa Sever

Mustafa Sever 15.10.1968`de Mut`a bağlı Zeytinçukuru Köyü`nde doğdu. Ziraat Mühendisi olan Sever, Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi`nden mezun oldu. Dış Ticaret Müsteşarlığı`nda Dış Ticaret Uzmanı olarak görev yapan Sever, evli ve bir çocuk sahibi.

AK Parti Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı - Enver Yılmaz

Aslen Ordulu olan Enver Yılmaz 20 Mart 1970`te Ordu Ulubey`de doğdu. Babasının adı Mehmet, annesinin adı Hamide`dir. Enver Yılmaz, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi. Hâkim olarak görev yapan Yılmaz, serbest avukat olarak da görev yaptı. 22 ve 23. Dönem Ordu Milletvekili seçilen Yılmaz, Almanca biliyor. Yılmaz, evli ve 2 çocuk babası.

AK Parti Şırnak Belediye Başkan Adayı - Ahmet Hamdi Yıldırım

AK Parti Şırnak Belediye Başkan Adayı Ahmet Hamdi Yıldırım 1947 yılında Van’da doğdu. Orta öğrenimini Şırnak’ta tamamlayan Yıldırım, daha önce de Şırnak Belediye Başkanı seçilmişti. Yıldırım, Şırnak`ın il olduğu dönemde 1989-1994 yıllarında Anavatan Partisi`nden Şırnak Belediye Başkanı seçilmişti. Evli ve 8 çocuk babası olan Yıldırım, İngilizce, Arapça ve Kürtçe biliyor.

AK Parti Bartın Belediye Başkan Adayı - Seyfettin Kalay

Seyfettin Kalay, 1968`de Bartın`da doğdu. Seyfettin Kalay, Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi`ni bitirdi. Nevşehir Devlet Hastanesi`nde uzman doktor olarak görev yaptı. Bir dönem Nevşehir`Kırşehir Tabip Odası Başkanlığı ve Nevşehir Tabip Odası Onur Kurulu üyeliğinde bulundu. Seyfettin Kalay, Bartın Devlet Hastanesi Başhekimlik görevini yürüttü. Seyfettin Kalay, orta düzeyde İngilizce ve Arapça bilen Kalay, evli ve 2 çocuk babasıdır.

AK Parti Sivas Belediye Başkan Adayı - Sami Aydın

1965 yılında Sivas doğam Sami Aydın, ilk ve orta öğrenimini Sivas’ta tamamladıktan sonra Trakya Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi`nden mimar olarak mezun oldu. Serbest mimar olarak iş hayatına atılan Aydın, 1999 yılında İl genel meclisi üyesi seçildi ve 2001 yılında AK Parti’nin kurulmasıyla Sivas’ta AK Parti İl başkanlığı görevini üstlendi. Sami Aydın, evli ve 3 çocuğu var.

AK Parti Konya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı - Tahir Akyürek

Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi`ni bitirdi. Bağ-Kur Konya İl Müdürlüğü`nde Avukat, Konya Ticaret Odası`nda Genel Sekreter olarak görev yaptı. Çeşitli sivil toplum kuruluşlarında yöneticiliklerde bulundu. Daha sonra Serbest Avukat olarak çalıştı. 2004 yılından itibaren Konya Büyükşehir Belediye Başkanlık görevini yapmakta olan Akyürek, evli ve 3 çocuk babasıdır.

AK Parti Tokat Belediye Başkan Adayı - Eyüp Eroğlu

1977 yılında Tokat`da doğan Eyüp Eroğlu, Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi`nden mezun oldu. Tokat AK Parti İl Başkanı olarak görev yapan Eyüp Erdoğlu, evli ve 2 çocuk babası.

AK Parti Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan Adayı-Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu

7 Ocak 1952`de Trabzon`un Akçaabat ilçesinde doğan Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, ilk ve orta eğitimini Trabzon`da tamamladı. K.T.Ü Yer Bilimleri Fakültesi Jeoloji Mühendisliği`ni 1975 yılında bitiren Gümrükçüoğlu, Etibank Maden Aramaları Daire Başkanlığı’nda maden mühendisi olarak çalışmaya başladı. 1979 yılında bu görevden istifa ederek, Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tıp eğitimi almaya başlayan Gümrükçüoğlu, buradan mezun olduktan sonra Trabzon`un birçok yerinde sağlık ocağı hekimi olarak çalıştı. 2004 yılında İlaç ve Eczacılık Genel Müdürlüğü`ne başkan vekili olarak atanan Gümrükçüoğlu, 2005`ten itibaren Sağlık Bakanlığı`nda müsteşar yardımcısı ve 2007 den itibaren sağlık bakanlığı müsteşarı olarak çalıştı. Gümrükçüoğlu, 2009 yerel seçimlerinde AK Parti Trabzon Belediye Başkanı olarak seçildi.

AK Parti Kırşehir Belediye Başkan Adayı - Yaşar Bahçeci

Yaşar Bahçeci,1975 yılında Kırşehir’de doğdu. Eğitimine sırasıyla Cumhuriyet İlköğretim Okulu, Kale Ortaokulu, Kırşehir Lisesi`nde devam etti. 1997 yılında Niğde Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. Siyasi yaşamı 2001 yılında AK Parti Kurucu üyeleri arasında yer alması ile başladı, daha sonra; AK Parti il Sekreteri olarak görev yaptı. 29 Mart 2009 Yerel Seçimlerde Kırşehir Belediye Başkanı seçildi. Halen Selçuk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Ana Bilim Dalı’nda Yüksek Lisansına devam eden Yaşar Bahçeci evli ve iki kız çocuk babasıdır.

AK Parti Zonguldak Belediye Başkan Adayı - Ali Bektaş

1961 yılında Zonguldak`ta doğan Ali Bektaş, Ordu`da ilk ve ortaöğretimini tamamladı. Hacettepe Üniversitesi Mühendislik Fakültesi`nden mezun olan Bektaş, Kozlu Belediye Başkanı olarak görev yaptı. Bektaş, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Ak Parti Yozgat Belediye Başkan Adayı - Kazım Arslan

Yozgat Belediye Başkan Adayı - Kazım Arslan - 1959'da Yozgat'ta doğdu. Tıp doktoru olan Arslan, Saadet Partisi’nden ayrılarak Numan Kurtulmuş ile birlikte HAS Parti Kurucuları arasında yer Arslan, AK Parti’ye geçiş yaptı. 1995 seçimlerinde Refah Partisi’nden Yozgat milletvekili olarak Meclis’e giren Arslan, evli ve iki çocuk babasıdır.

Ak Parti Yalova Belediye Başkan Adayı - Yakup Bilgin Koçal

12 Aralık 1958 yılında Yalova'da doğan Yakup Bilgin Koçal, ilköğretimini Yalova'da tamamladıktan sonra orta ve lise eğitimi için yatılı olarak gittiği İstanbul Erkek Lisesi'ni bitirdi. Yüksek Öğretimini Boğaziçi Üniversitesi'nde tamamlayan Koçal, 1982 yılında Mühendislik Fakültesi'nden Endüstri Mühendisi olarak mezun oldu.

Ak Parti Uşak Belediye Başkan Adayı - Nurullah Cahan

1973 yılında Uşak'ta doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Uşak'ta tamamladı. 1995 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu. 1999 yılında serbest avukat olarak çalışmaya başladı. 2001 yılında AK Parti Uşak Merkez İlçe Gençlik Kolları Kurucu Başkanı olarak siyasi hayatına başladı. 2004 yılına kadar AK Parti Uşak Merkez İlçe Teşkilatı'nda görev yaptı. 2004 mahalli seçimlerinde AK Parti'den Uşak Belediye Meclis Üyeliği'ne seçildi. 2009 yılında tekrar aynı göreve seçilen Cahan, Uşak Belediyesi'nce encümenlik ve çeşitli komisyon üyeliği görevlerine atandı. 2004 yılından bu yana Uşak Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanlığı görevini yürütmektedir. Evli ve iki çocuk babası olan Nurullah Cahan, İngilizce ve Arapça bilmektedir.

Ak Parti Tunceli Belediye Başkan Adayı - Erkan Eroğlu

1966 yılında Tunceli'de doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Elazığ'da, yüksek öğrenimini Eskişehir Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi'nde tamamladı. Madencilik ve inşaat alanlarında faaliyet gösterdi. Çeşitli sivil toplum kuruluşlarında görev alan Eroğlu, evli ve iki çocuk babasıdır.

Ak Parti Tekirdağ Belediye Başkan Adayı - Mustafa Yel

1968'de Tekirdağ'da doğdu. Mülki İdare Amiri; İstanbul üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'ni bitirdi. Kaymakamlık ve Vali Yardımcılığı görevlerini yürüttü. Kırklareli Vali YardımCılığı ve Tekirdağ il Özel İdaresi Genel Sekreterliği görevini vekaleten yürütmektedir.ingilizce bilen Yel, evli ve iki çocuk babasıdır.

Ak Parti Sinop Belediye Başkan Adayı - Hamza İnce

1955 Gerze, Sinop doğumlu Hamza İnce İlköğretim ve lise eğitimini Sinop'ta tamamladı. Hamza İnce Amasya Eğitim Enstitüsü mezunu. Hamza İnce 1985-1989 yıllarında Sinop Belediyesi'nde memur olarak çalıştı. Hamza İnce 1989-1994 yılları arasında Sinop İl Özel İdaresi'nde müdür yardımcılığı ve müdür vekilliği yaptı. Hamza İnce 1997-1999 yılları arasında Anavatan Partisi Sinop İl Başkanlığı görevi yaptı. Hamza İnce 1999-2004 yılları arasında Sinop Belediye Başkanlığı ve aynı dönemde Sinop Spor Kulübü Başkanlığı yaptı. Hamza İnce evli ve 2 çocuk babası.

Ak Parti Siirt Belediye Başkan Adayı - Ali İlbaş

1967 yılında Siirt'te doğdu. İlk, orta ve lise eğitimimi Siirt'te tamamladı. Siirt Üniversitesi Muhasebe ve Vergi Uygulama Mezunu olan İlbaş, Anadolu Üniversitesi İİBF İşletme Bölümü 4. Sınıf öğrencisi. Siirt'te İlbaş Nakliyat Tarım, Hayvancılık Ltd. Şti. ve İlbaş Petrol Ltd. Şti. Yönetim Kurulu Başkanlığı, Siirt İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiriciler Birliği kurucu başkanlığı yaptı.

Milli Gençlik Vakfı, Refah Partisi, Fazilet Partisi üyeliği, AK Parti kuruluşundan bu yana Ak Parti İl Delege Üyeliği yaptı. 2009 Yerel Seçimlerinde AK Parti Siirt Belediye Başkan Aday Adaylığı, aynı yıl içerisinde AK Parti Siirt İl Siyasi ve Hukuk İşleri Başkanlığı, 15 Ocak 2011 tarihinden bu yana AK Parti Siirt İl Başkanlığı görevini yürüttü.  Kürtçe ve Arapça biliyor. Evli ve 6 çocuk babası.

Ak Parti Şanlıurfa Belediye Başkan Adayı - Celalettin Güvenç

1959, Kahramanmaraş'ta doğdu. 1983 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitirdi. Sırasıyla Devrek, Kargı Kaymakam Vekillikleri, Altınözü, Beytüşşebap, Kürtün Kaymakamlıkları, Adıyaman Vali yardımcılığı, Mülkiye Başmüfettişliği, Denizcilik Müsteşar Yardımcılığı ve Erzurum Valililiği yapmıştır. 27 Nisan 2008 tarihinde Manisa valisi olarak atanmıştır. 17 Ağustos 2011 tarihinde Resmî Gazetede yayımlanan bakanlar kurulu kararıyla Şanlıurfa Valiliği'ne getirilmiştir. Evli ve iki çocuk babasıdır.

Ak Parti Sakarya Belediye Başkan Adayı - Zeki Toçoğlu

1955 yılında Adapazarı’nda doğdu. İlkokulu Serdivan’da, orta ve  lise tahsilini  Adapazarı’nda yaptı. 1980 yılında İstanbul Yüksek İslam Enstitüsü’nü bitirdi. 2 yıl Malatya’nın Hekimhan kazasında, 5 yıl Adapazarı İmam Hatip Lisesi’nde öğretmenlik yaptı. 1986 - 1992 yılları arasında Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü’nde şef ve şube müdürü olarak çalıştı. 1992 yılının sonunda Sakarya Üniversitesi’ne Kütüphane ve Dökümantasyon Daire başkanı olarak atandı. Daha sonra 6 yıl SAÜ İlahiyat Fakültesi Fakülte Sekreterliği görevini yürüten TOÇOĞLU, 18 Nisan 1999 seçimlerinde Serdivan Belediye Başkanı seçildi. TOÇOĞLU, 28 Mart 2004 Mahalli Seçimlerinde yeniden Belediye Başkanı seçildi. 29 Mart 2009 tarihinde yapılan Mahalli İdareler seçiminde Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan'ı seçildi.

Ak Parti Osmaniye Belediye Başkan Adayı - Mehmet Gürbüz

1960 yılında Osmaniye’de doğdu. İlk, orta ve liseyi Osmaniye’de okudu. Yüksek tahsilini İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde tamamladı. 1977-1981 yılları İDÇ’de işçi, yüksek öğrenim yıllarında da İstanbul Devlet Tiyatrosunda sözleşmeli memur olarak çalıştı. Vatani görevini Askeri Savcı Yardımcısı olarak yerine getirdi. Terhisten sonra 1987 yılında Osmaniye’de avukatlık bürosunu açarak iş hayatına atıldı. 1989 yılı yerel seçimlerinde Refah Partisi’nden Belediye Meclis Üyesi Adayı oldu. Bu tarihten sonra RP Osmaniye İlçe Teşkilatında yönetim kurulu üyeliği ve ilçe başkanlığı yaptı. 24 Aralık 1995 seçimlerinde Refah Partisi’nden 5. sıra Milletvekili Adayı oldu. 03 Kasım 1996 Belediye Başkanlığı ara seçimlerinde Osmaniye’nin ilk İl Belediye Başkanı oldu ve 1999'a kadar görev yaptı. Halen Osmaniye’de serbest Avukatlık mesleğini sürdüren Gürbüz, evli ve dört çocuk babasıdır.

Ak Parti Niğde Belediye Başkan Adayı - Faruk Akdoğan

1964 yılında Niğde’de doğdu. İlköğretim ve lise eğitimini Niğde’de tamamladı. Yirmi iki yıl serbest ticaret ve inşaat müteahhitliği ile uğraşmış olup Niğde Anadolu Lisesi okul aile birliği başkanlığı, Niğde Ticaret Borsası Meclis Başkanlığı, Niğde Genç İş Adamları Yönetim Kurulu ve İl Genel Meclis Üyeliği, Merkez İlçe ve İl Başkanlığı görevlerinde bulundu. AK Parti Niğde Teşkilatı’nın kuruculuğunu yaptı. 2009 yılında Niğde Belediye başkanı olarak seçilen Faruk Akdoğan evli ve 3 çocuk babasıdır.

Ak Parti Nevşehir Belediye Başkan Adayı - Hasan Ünver

22.08.1963 tarihinde doğdu. İmam Hatip Lisesi ardından Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesini bitirdi. Devletin çeşitli kademelerinde görev yaptı. Ülkemizin sayılı basın-yayın kuruluşlarında idarecilik dâhil birçok görevde bulundu.

Nevşehir sevdalısı bir insan olarak, 1996 yılında ilimizde bir özel televizyon kanalı müdürlüğü görevini yürütmekte iken “Nevşehir’e Organize Sanayi ve Damat İbrahim Paşa Üniversitesi’nin açılması konusunda” bir kampanya başlattı. Kampanyaya duyarlı Nevşehir halkı oldukça yoğun bir ilgi gösterdi ve 50 bin imza ile katılım sağladı. Hasan Ünver, bu konuda ilk adımlardan birinin atılmasına öncülük etti.

Nevşehir’de haber ve reklâm ajansı kurdu. Duyarlı bir Nevşehir vatandaşı olarak çok sayıda Sivil Toplum Kuruluşuna üye oldu. Nevşehir’in hakkını her platformda savunma gayreti gösterdi. Nevşehir’de AK Parti’nin kuruluşunda öncülük etti ve AK Parti Kurucu İl Başkanlığı görevini başarıyla sürdürdü.

28 Mart 2004 tarihinde yapılan Yerel Seçimlerde AK Parti’den aday oldu ve Nevşehir Belediye Başkanlığı’na çok yüksek bir oy oranı ile seçildi. Bu tarihten günümüze kadar yaklaşık 8 yıldır Nevşehir Belediye Başkanlığı görevini sürdürmektedir. Hasan Ünver’in “Nevşehirli Damat İbrahim Paşa, Eserleri ve Ölümü” adlı bir de yayınlanmış kitabı bulunmaktadır. Seçildiği günden bugüne; Nevşehir’i, yerel yönetim hizmetlerinde modern çağın en etkin hizmetleri ile tanıştırmış ve çalışmalarını sürdürmüştür. Böylesine büyük hazinelere sahip bu kenti ve içinde yaşayan tüm insanları, her alanda daha ileri seviye götürebilecek yatırımlara imza atmış ve bu konuda çalışmalara devam etmektedir.

Öncelikli olarak inanacaksınız, inançla inandığınızı gerçeğe dönüştürmeye çalışacaksınız, prensibi tüm çalışmalarda en etkili yöntem olarak uygulamaya koymuştur. Şehrimizi her alanda ülkemizde ve tüm dünyada örnek bir şehir haline getirmek yolunda yoğun çaba sarf etmeye devam etmektedir.

Nevşehir Belediyesine bir hedef koymuş ve bunu şu şekilde ifade etmiştir: “Nevşehir Belediyesinin hedefi, hizmetlerin her vatandaşımıza yeterince ulaştığı, kimsenin ihmal edilmediği, kimsenin imtiyazının olmadığı ve adalet duygusunun şehrimizin her köşesinde bütün vatandaşlarımız tarafından hissedildiği güçlü NEVŞEHİR’dir.”

Nevşehir’e sevdasını her fırsatta dile getiren ve Nevşehir halkının yapılan hizmetlerin en güzeline layık olduğunu, ifade eden Hasan Ünver, Nevşehir’i çağdaş standartları yüksek, huzur dolu, şirin bir il haline getirmek amacıyla bütün gücünü harcadığını ve harcayacağının sözünü vermektedir.Ak parti genel başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından yeni adaylar açıklanma ya devam ediyor.İl ve İlçelerde Belediye Başkan Adayları İsimleri netlik kazanmaya devam ediyor. İşte AKP belediye başkan aday adayları 2014 kimler ayrıntı ve detaylar.

Ve Başbakan'ın açıklamalarından ayrıntılar.

Birazdan isimlerini açıklayacağımız ve kendilerini tanıtacağımız tüm yol arkadaşlarımla inşallah şehirlerimizde yeni bir dönemi başlatmış olacağız. Şimdiden belediye başkan adaylarımıza başarılar diliyorum. İki kez grup toplantımızda, bir kez il başkanları toplantımızda, biri Muğla'da toplamda 47 ilin adaylarını açıklamış oluyoruz. Bugün açıklayacağımız adaylarla birlikte 68 adayın tanıtımını gerçekleştirmiş olacağız. Geriye 13 ilimiz kalıyor. Bu 13 ilimizi de en kısa zamanda belli bir takvim içinde kamuoyuna duyuracağız.

 

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.