İstanbul CHP Kartal Belediye Başkan Aday’ı Altınok Öz Kimdir?

Tarih: 2014-02-10 21:23:22

CHP Son günlerde yaşanan gerginliklerin ardından İstanbul CHP Başkan adayında değişikliğe gitti.
 CHP Son günlerde yaşanan gerginliklerin ardından İstanbul CHP Başkan adayında değişikliğe gitti.

CHP Aday Belirleme Komisyonu dün gece MYK'ya Kartal adayı olarak Belediye Başkanı Altınok Öz'ün ismini sundu. MYK Toplantısı'da ise ibre Doktor Hüsnü Süslü'ye döndü. MYK'dan Kartal adayı olarak Hüsnü Süslü çıktı. CHP Kartal adayı Yine değişti ve mevcut başkan Altınok Öz atandı.

Op. Dr. Altınok Öz (d. 1951 Nevşehir), İstanbul, Kartal belediye başkanı ve operatör doktor.

Konu başlıkları   

1 Eğitimi

2 Tıp Kariyeri

3 Siyasi Kariyeri

4 Özel Hayatı

5 Kaynakça

6 Dış bağlantılar

Eğitimi

İlköğrenimini Sapanca ve Çorum’da tamamlayan Öz, 1975 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun oldu.

Tıp Kariyeri

İlk görev yeri Gülşehir'den sonra Bingöl Verem Savaş Dispanseri Baştabipliği ve Bingöl Sağlık Müdürlüğü yaptı. Daha sonra sırayla Nevşehir, S.S.K. Erzincan Hastanesi’nde Genel Cerrahi Uzmanı ve Baştabip olarak görevine devam eden Altınok Öz, Anamur ve son olarak da Kartal'da emekliliğine dek görevini sürdürdü. 1987 yılından emekli olduğu Haziran 2008’e kadar Kartal Devlet Hastanesi ve S.S.K. Kartal Hastanesi'nde çalıştı. 1996 ve 2001’de S.S.K. Kartal Hastanesi'nde iki dönem Baştabiblik yaptı.

Siyasi Kariyeri

1969-1975 yılları arasında CHP Ankara Merkez İlçe Gençlik Kolları ve Sosyal Demokrasi Dernekleri Federasyonu (SDDF) üyesi olarak siyasi çalışmalarda bulunan Başkan Öz, emekli olmasının ardından siyasi çalışmalarını kaldığı yerden sürdürdü. Çeşitli demokratik kitle örgütlerinde üye ve yönetici olarak görev yapan Altınok Öz, kooperatif çalışmalarına hız verdi.

Kartal ve civarındaki hurdacıları, Marmara Geri Dönüşümcüler Toplu İş Yeri Yapı Kooperatifi çatısı altında bir araya getirdi.

29 Mart 2009 Yerel Seçimleri'nde, %41,3'lük oy oranıyla CHP'den Kartal Belediye Başkanı olarak seçildi.

2014 yerel seçimleri'nde tekrar CHP'den Kartal Belediye Başkanı adayı oldu.[2]

Özel Hayatı

Öz, 2004 yılından itibaren Hırka Dağı'nda (Nevşehir) ceviz ve badem çiftçiliği yaptı. Altınok Öz, ceviz konusunda ulusal ve uluslararası alanda bilimsel çalışmalar sürdürdüğü gibi şehircilik alanında da gerek yurtiçi gerek yurtdışında çeşitli incelemelerde bulundu. İlgi alanları arasında kitap okumak, seyahat etmek, motosiklete binmek ve futbol olan Op. Dr. Altınok Öz, evli ve bir kız çocuğu babasıdır.

Kaynakça

^ 29 Mart 2009 Yerel Seçim Sonuçları

^ CHP 30 Mart 2014 yerel seçim adayları

 

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.