Ersun Yanal'lı Trabzon Bir Başka Galatasaray 0-3 Trabzonspor maçı

Ersun Yanallı Trabzonspor Galatasarayı darma duman etti. Galatasarayın kan kaybı devam ediyor.

Trabzonspor, Galatasarayı 3-0 yenerek puanını 15e yükseltti. Galatasaray 19 puanda kaldı.

Galatasaray Trabzonspor maçı özeti

Maça Galatasaray hızlı başlarken,Olcay ve Burak Yılmaz ile önemli pozisyonlar yakalayan sarı kırmızılılar aradığı golü bir türlü bulamadı.İlk yarının 30.dakikasından sonra karşılaşmada oyuna hakim olan taraf Trabzonspor oldu.Bosingwanın bindirmeleriyle sağ kanattan önemli ataklar geliştiren bordo mavililer Mehmet Ekici ile de Galatasaray defansını zorladı.

Karşılaşmanın ikinci yarı yüksek tempoda başlarken her iki takım da önemli fırsatlar buldu.56.dakikada duran topta güzel bir kafa vuruşu yapan Medjani Trabzonsporu 1-0 öne geçti.Sneijderin oyuna dahil olmasıyla birlikte baskısını arttıran Galatasaray golü ararken 76.dakikada sahneye tekrar çıkan Medjaninin golüyle 2-0 geriye düştü.

Yusuf Erdoğan 86.dakikada attığı şık golle maçın skorunu belirledi:0-3

Son düdük çaldı ve karşılaşma sona erdi.

90.Dakika: Trabzonspor 4. gole çok yaklaştı. Bosingwa, ceza alanına girip sağ çaprazdan şutunu çekti ama top yandan dışarıya gitti. 
90.Dakika: Tempo artık iyice düşmeye başladı... Maçta artık son bölümler... 
90.Dakika: Bu arada maçın sonuna 3 dakika ilave edildi. 
88.Dakika: Trabzonspor yarı alanında gerçekleşen ikili mücadelede Olcan, Constanta faul yaptı. 
87.Dakika: Türk Telekom Arenada şok skor... 
86.Dakika: Gelişen Trabzonspor atağında Yusuf, rakibinden taç çizgisi yakınlarında sıyrılıp ceza alanına girdi ve ceza alanı içinde de Chedjoudan sıyrılıp açısını düzeltti ve topu düzgün bir vuruşla ağlara gönderdi. 
86.Dakika: Resim GOL! Yusuf Erdoğan 
85.Dakika: Türk Telekom Arenada taraftarlar takımlarına büyük tepki gösteriyor. 
84.Dakika: Kullanılan serbest vuruşta Yusufun ceza alanına ortasında Muslera topun sahibi oldu. 
83.Dakika: Sol kanattan gelişen Trabzonspor atağında Yusuf, Chedjoudan sıyrılmak isterken yerde kaldı ve karar serbest vuruş. 
82.Dakika: Bir başka Galatasaray atağında sağ kanatta topla buluşan Sabrinin ceza alanına ortasında kafalardan seken topu kaleci Fatih kontrol etti. 
81.Dakika: Galatasaray atağında Selçukun ceza alanına koşu yapan Buraka uzun pasında Burak, Papadopoulosa faul yaptı. 
80.Dakika: Kullanılan serbest vuruşta Sneijderin doğrudan kaleye gönderdiği top kaleci Fatihte kaldı. 
79.Dakika: Resim Gelişen Galatasaray atağında rakip ceza alanına yakın bir noktada topla buluşan Wesley Sneijder, Papadopoulosun sert müdahalesiyle yerde kaldı ve karar serbest vuruş. Papadopoulos sarı kart gördü. 
78.Dakika:Resim Trabzonsporda Mehmet Ekicinin yerine Sefa Yılmaz oyunda. 
77.Dakika: Türk Telekom Arenada Trabzonspor Cezayirli Carl Medjaninin golleriyle 2-0 önde... 
76.Dakika: Sağ kanattan kullanılan köşe vuruşunda Özerin ceza alanına ortasında Papadoupoulosun indirdiği topa kale sahası içinde Medjani dokundu ve topu ağlara gönderdi. 
76.Dakika: Resim GOL! Carl Medjani 
75.Dakika: Etkili gelişen Trabzonspor atağında Cardozonun ceza alanı dışından sert şutunu Muslera son anda kornere çeldi. 
74.Dakika: Gelişen Galatasaray atağında Selçukun ceza alanındaki Buraka yüksek gönderdiği top kaleci Fatihte kaldı. 
73.Dakika: Trabzonspor yarı alanında topla buluşan Olcan, rakibinden sıyrılmak isterken yerde kaldı ve karar serbest vuruş. 
71.Dakika: Bu arada Trabzonsporda Mehmet Ekici, orta alanda girdiği bir ikili mücadele sonrasında yerde kaldı ve bir sakatlık geçirdi. 
70.Dakika: Bordo mavililer sağ kanattan köşe vuruşu kullandı. Ceza alanına yapılan ortada kafa topu mücadelesinde Galatasaray lehine serbest vuruş kararı verildi. 
69.Dakika: Trabzonspor sol kanattan rakip ceza alanına yakın bir noktadan serbest vuruş kullandı. Mehmetin ceza alanına ortasında Melo topu kornere gönderdi.
68.Dakika: Gelişen Galatasaray atağında Sneijderin uzak mesafeden sert şutunda top kaleci Fatihte kaldı. 
67.Dakika:Resim Galatasarayda sakatlanan Hakan Baltanın yerine Tarık Çamdal oyunda. 
66.Dakika: Sol kanattan etkili gelişen Trabzonspor atağında Yusufun ceza alanına sert ortasında savunma topu kornere gönderdi. 
65.Dakika: Bu arada Galatasarayda Hakan Balta bir sakatlık geçirdi ve oyuna deva etmesi zor görünüyor. 
64.Dakika: Sol kanattan gelişen Trabzonspor atağında Yusufun pasında son çizgi yakınlarında topla buluşan Constantın ceza alanına ortasında savunma topu karşıladı. 
63.Dakika: Bu kez gelişen Trabzonspor atağında Yusufun sağ kanattan ceza alanına yerden ortasında Muslera topu kontrol etti. 
62.Dakika: Etkili gelişen Galatasaray atağında ceza alanına yapılan ortada Umutun müsait durumda yaptığı kafa vuruşunda top yandan az farkla dışarıya gitti. 
61.Dakika: ResimGalatasarayda Yekta Kurtuluşun yerine Wesley Sneijder oyunda. 
60.Dakika: Trabzonspor daha etkili olduğu ikinci yarıda Cezayirli oyuncusuyla 1-0 öne geçti. 
58.Dakika: Sol kanattan kullanılan köşe vuruşunda ceza alanına yapılan ortada Medjaninin kafa vuruşu çizgi üstünde savunmadan döndü. Bu pozisyonda bordo mavili oyuncular elle oynama ve penaltı itirazları yaptılar ama oyun devam etti. Chedjounun ceza alanı dışına gönderdiği topu alan Özerin ceza alanına ortasında Medjani topa çok iyi bir kafa vuruşu yaptı ve takımını öne geçiren golü attı. 
58.Dakika:Resim GOL! Carl Medjani 
57.Dakika: Kullanılan serbest vuruşta Mehmetin ceza alanına ortasında kafalardan seken top kornere gitti. 
56.Dakika:Resim Bir başka Trabzonspor atağında Mehmet, rakip yarı alanın ortalarında Umutun müdahalesiyle yerde kaldı ve karar serbest vuruş. Umut, sarı kart gördü. 
55.Dakika: Hızlı gelişen Trabzonspor atağında Özerin pasında Cardozonun plase vuruşunda top kaleci Muslerada kaldı. 
54.Dakika: Galatasarayda birazdan Wesley Sneijder oyuna girecek. Tribünlerden Sneijdere büyük alkış... 
53.Dakika: Bu kez gelişen Galatasaray atağında ceza alanı dışında topla buluşan Selçukun Olcana pasında Olcanın uzaktan şutu yandan az farkla dışarıya gitti. 
52.Dakika: Sağ kanattan gelişen Trabzonspor atağında Bosingwanın ceza alanına ortasında Cardozo topu kontrol etti ama Koray ona izin vermedi. 
51.Dakika: İkinci yarı ilk yarıya oranla oldukça düşük bir tempoda başladı. 
50.Dakika: Gelişen Galatasaray atağında ceza alanına yerden sert gönderilen ortada Burak topa hareketlendi ama Bosingwa topu kornere gönderdi. 
49.Dakika: Bu kez sol kanattan gelişen Trabzonspor atağında Yusufun ceza alanına ortasında top kaleci Muslerada kaldı. 
48.Dakika: Hızlı gelişen Trabzonspor atağında Fatih Atikun uzak mesafeden şutunda top kaleci Muslerada kaldı. 
47.Dakika: Galatasarayda Umut, rakip ceza alanı ön bölümünde topu kapıp Buraka oynadı ama Burakın pası yerini bulmadı. 
46.Dakika: Resim Galatasarayda Emre Çolakın yerine Umut Bulut ve Trabzonsporda ise Salih Dursunun yerine Fatih Atik oyunda. 
46.Dakika: İkinci yarı Trabzonsporlu oyuncuların vuruşuyla başladı... 
Galatasaray - Trabzonspor mücadelesinin ilk yarısı 0-0 sona erdi. 
İlk yarıda son düdük çaldı ve ilk yarı sona erdi. 
45.Dakika: Bir başka Trabzonspor atağında Mehmetin ceza alanı dışı sol çaprazından şutunda Muslera topu iki hamlede kontrol etti. 
45.Dakika: İlk yarının sonuna 1 dakika ilave edildi. 
45.Dakika: Sol kanattan kullanılan köşe vuruşunda ceza alanına yapılan ortada Salih, kafa topu mücadelesinde faul yaptı. 
44.Dakika: Gelişen Trabzonspor atağında sağ kanattaki Özerin ceza alanı ön bölümündeki Constanta pasında Constantın kaleye şutunda top savunmaya çarpıp kornere gitti. 
43.Dakika: Trabzonspor oyunun son bölümünde Galatasaraya karşı etkili bir oyun ortaya koyuyor. İlk yarıda artık son bölümler. 
42.Dakika: Bir başka Trabzonspor atağında Mehmetin sağ kanattan ceza alanına ortasına kaleci Muslera topun sahibi oldu. 
41.Dakika: Trabzonspor direğe takıldı! Sağ kanatta topla buluşan Bosingwanın ceza alanı içindeki Özere pasında Özer, topu aldı ve dar açıdan şutunu çekti ama top direkten döndü. 
40.Dakika: Trabzonspor karşı atağında sağ kanattan ceza alanına giren Bosingwa, topu yerden gönderdi ama savunma topa ayak koydu. Ardından Mehmet Ekicinin ceza alanı dışından sert şutu kaleci Muslerada kaldı. 
39.Dakika: Bu kez gelişen Galatasaray atağında sağ kanatta topla buluşan Sabrinin ceza alanına ortasında Yektanın kafa vuruşunda top kaleci Fatihte kaldı. 
38.Dakika: Kullanılan serbest vuruşta Mehmet Ekicinin doğrudan kaleye gönderdiği topu Muslera iki hamlede kontrol etti. 
37.Dakika:Resim Gelişen Trabzonspor atağında sağ kanatta topla buluşan Mehmet Ekici, Hakandan sıyrılmak isterken yerde kaldı ve Hakan sarı kart gördü. 
36.Dakika: Son bölümde çok fazla faul yapılmaya başlandı ve oyu sürekli duruyor... 
35.Dakika: Orta alanda gerçekleşen ikili mücadelede Papadoupoulos, Selçuka faul yaptı. 
34.Dakika: Resim Galatasaray ceza alanı ön bölümünde gerekleşen kafa topu mücadelesinde Mehmet Ekici, Koraya yaptığı faul sonrasında sarı kart gördü. 
33.Dakika: Trabzonsporlu oyuncular rakip yarı alanda pozisyon arıyor... 
32.Dakika: Galatasarayın maçın ilk bölümündeki yoğun baskısı son bölümde biraz azalmış durumda. 
31.Dakika: Bir başka Galatasaray atağında ceza alanına gönderilen pasta Burak, rakibi Papadopoulostan sıyrılmak isterken faul yaptı. 
30.Dakika: Yine sağ kanattan gelişen Galatasaray atağında Melonun pasında topla buluşan Sabrinin ceza alanına ortasında savunma topu karşıladı. 
29.Dakika: Sağ kanattan gelişen Galatasaray atağında rakip yarı alanın ilk metrelerinde topla buluşan Selçuk, rakibinin müdahalesiyle yerde kaldı ve karar serbest vuruş. 
28.Dakika: Bir başka Trabzonspor atağında sol kanatta topla buluşan Yusufun daha iç bölümde bulunan Mehmete pasında Mehmetin doğrudan kaleye gönderdiği top yandan dışarıya gitti. 
27.Dakika: Kullanılan serbest vuruşta Mehmetin ceza alanına ortasında kaleci Muslera topun sahibi oldu. 
26.Dakika: Sol kanattan gelişen Trabzonspor atağında Musa, Sabriden sıyrılmak isterken yerde kaldı ve karar serbest vuruş. 
25.Dakika: Trabzonspor savunmasında Bosingwa topla birlikte kendi yarı sahasında aldığı topla rakip ceza alanı yakınına kadar getirip ceza alanına yerden ortasını yaptı ve Cardozonun gelişine vuruşunda Muslera topu çelmeyi başardı. 
24.Dakika: Etkili gelişen Trabzonspor atağında Constant, pasını sağ kanattaki Özere verdi. Özerin ceza alanına ortasında Constantın kafa vuruşunda top yandan dışarıya gitti. 
23.Dakika:Resim Orta yuvarlak içinde Emreye sert bir faul yapan Salih Dursun, sarı kart gördü. 
23.Dakika: Sağ kanattan paslaşılarak kullanılan köşe vuruşunun ardından Selçukun sol kanattaki Meloya pasında Melo topu oyun alanı içinde tutamadı. 
22.Dakika: Sarı kırmızılı oyuncular harika paslarla rakip yarı alanda pozisyon aradılar. Topla en son buluşan Melo, sağ kanattaki Sabriye pasını attı ama Sabri rakibiyle girdiği ikili mücadelede takımına korner kazandırdı. 
21.Dakika: Galatasaray savunmasında Hakan topu kaybetti ve topu alan Özerin ceza alanındaki Yusufa ortasında Yusufun yakın mesafeden kafa vuruşunda top üstten dışarıya gitti. 
20.Dakika: Bu kez gelişen Trabzonspor atağında Bosingwanın ceza alanına çevirdiği topu Muslera çok kolay bir şekilde kontrol etti. 
19.Dakika: Kullanılan serbest vuruşta Selçukun doğrudan kaleye gönderdiği çok az farkla üstten dışarıya gitti. 
18.Dakika: Resim Bir başka Galatasaray atağında Burak tam ceza alanına girmek üzereyken yerde kaldı ve karar serbest vuruş. Faulü yapan Musa sarı kart gördü. Tehlikeli bir nokta. 
16.Dakika: Galatasaray yine etkili geldi. Melo, sağ kanattan çalımlarla ceza alanına girip topu ceza alanı dışı sol çaprazındaki Hakana gönderdi ama Hakanın gelişine vuruşu yandan dışarıya gitti. 
15.Dakika: Aynı kanattan kullanılan köşe vuruşunda ceza alanına yapılan ortada Muslera, yükselip topun sahibi oldu. 
14.Dakika: Sol kanattan etkili gelişen Trabzonspor atağında Yusuf, ceza alanına kadar gidip dar açıdan baskı altında olmasına rağmen şutunu çekti ama Chedjouya çarpan top kornere gitti. 
12.Dakika: Kullanılan serbest vuruşta Burakın doğrudan kaşeye gönderdiği top üstten dışarıya gitti. 
11.Dakika: Gelişen Galatasaray atağında kısa paslaşmalarla rakip ceza alan ön bölümüne kadar Galatasaraylı oyunculardan topla en son buluşan Melo, rakibinin darbesiyle yerde kaldı ve karar serbest vuruş. Tehlikeli sayılabilecek bir nokta. 
10.Dakika: Orta alanda gerçekleşen top kapma mücadelesinde Selçuk, Medjaninin müdahalesiyle yerde kaldı ve karar serbest vuruş.


9.Dakika: Bordo mavililer sol kanattan köşe vuruşu kullandı. Constantın ceza alanına ortasında savunma topu karşıladı.


8.Dakika: Trabzonspor yarı alanında gerçekleşen ikili mücadelede Emre, rakibinden sıyrılmak isterken yerde kaldı ve karar serbest vuruş. 
7.Dakika: Bu kez gelişen Trabzonspor atağında sol kanattan ceza alanına gönderilen topta Cardozo için ofsayt bayrağı kalktı.


6.Dakika: Sarı kırmızılılar rakibi karşısında baskıyı her geçen dakika arttırıyor. 
5.Dakika: Sol kanattan kullanılan köşe vuruşunda ceza alanına yapılan ortada seken top Korayda kaldı ama Korayın zor pozisyonda vuruşu farklı şekilde dışarıya gitti. 
4.Dakika: Orta alanda Emre Çolak, rakibinden topu kaptığı gibi sağ kanattaki Olcana pasını verdi. Olcan topu alıp hızlı bir şekilde ceza alanına girip açısını düzeltti ve şutunu çekti ama top savunmaya çarpıp kornere gitti. 
3.Dakika: Kullanılan serbest vuruşta Emrenin ceza alanına ortasında savunma topu karşıladı. 
2.Dakika: Sağ kanattan gelişen Galatasaray atağında Melonun pasında topla buluşan Olcan, rakibinden sıyrılmak isterken yerde kaldı ve karar serbest vuruş. 
1.Dakika: Mücadele Galatasaraylı oyuncuların vuruşuyla başladı... 
Türk Telekom Arena Stadında İstiklal Marşımız...

İki takım oyuncuları mücadeleyi yönetecek hakemler eşliğinde sahaya çıkıyor... 
Spor Toto Süper Lig 10. haftasında Galatasaray sahasında Trabzonsporu konuk ediyor. 
Galatasaray, teknik direktör değişikliğinin ardından Ersun Yanalın başına geçtiği Trabzonspor karşısında hem galibiyet serisini devam ettirmek hem de zirve yarışını sürdürmeyi hedefliyor.
Türk Telekom Arenada saat 19.00da başlayacak Galatasaray-Trabzonspor maçını hakem Mustafa İlker Coşkun yönetecek.

STAT: Türk Telekom Arena
SAAT: 19:00
HAKEM: Mustafa İlker Coşkun
YAYIN: Lig TV 
İLK 11LER 

Galatasaray: Muslera, Sabri, Chedjou, Koray, Hakan, Selçuk, Melo, Olcan, Emre Çolak, Yekta, Burak Yılmaz

Trabzonspor: Fatih, Bosingwa,Medjani, Papadopoulos, Salih, Musa, Özer, Mehmet, Constant, Yusuf, Cardozo 
G.SARAYDA DZEMAILI YOK
Sarı-kırmızılılarda zorlu maç öncesi cezalı oyuncu bulunmazken, İsviçre Milli Takımından sakat dönen Blerim Dzemaili, forma giyemeyecek.
Galatasarayda Felipe Melo ve Yekta Kurtuluş ise sarı kart ceza sınırında bulunuyor. Bu iki oyuncu sarı kart görmeleri durumunda, 11. haftadaki Gaziantepspor karşılaşmasında oynayamayacak.


OLCAN ESKİ TAKIMINA KARŞI
Sezon başında Trabzonspordan transfer edilen Olcan Adın, teknik direktör Cesare Prandellinin şans vermesi durumunda eski takımına karşı ilk defa forma giyecek.
Trabzonspora 2011-2012 sezonunun ara transfer döneminde gelen Olcan, özellikle geçen sezon bordo-mavili forma altında ligde 10, UEFA Avrupa Liginde de attığı 5 golle dikkati çekmişti.

İSTANBULDA 991 GÜNLÜK ÖZLEM
İstanbulda dış saha galibiyetini en son 2011-2012 sezonunun 29. haftasında 4 Mart 2012de oynanan Beşiktaş maçında 2-1lik sonuçla alan Karadeniz ekibi, Galatasaray karşısında kazanması halinde 991 gün sonra İstanbuldan 3 puanla dönmüş olacak.
Trabzonspor, İstanbul temscilcileri karşısında bu dönemde yaptığı son 14 maçta 7 mağlubiyet, 7 beraberlik almıştı.

Spor Toto Süper Lig 10. haftasında Galatasaray sahasında Trabzonsporu konuk ediyor. 

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.