Hangi İllerde Yarın okullar tatil 19 Şubat perşembe son dakika

Hangi İllerde Yarın okullar tatil 19 Şubat perşembe son dakika, kar tatili edilen iller listesi, kar tatili hangi illerde var 19 şubat perşembe, hangi illerde okullar yarın tatil edildi 19 şubat perşembe 2015, okullar hangi illerde tatil edildi valiliklerden son dakika açıklama

Yurdu ekisi altına alan kar yağışı tüm şiddetiyle sürüyor. 

Okullar tatil mi 19 şubat illerin vali kararı!
19 Şubat okullar tatil mi sorusunun yanıtı için İstanbul ve Ankara Valiliği 'nin kararı bekleniyor. Kayseri yarın okulları tatil etti peki hangi illerde 19 Şubat tatil oldu.

Okullar tatil mi 19 şubat illerin vali kararı!Okullar tatil mi 19 şubat illerin vali kararı!Okullar tatil mi 19 şubat illerin vali kararı!

ANKARA ve İstanbul Valiliği 19 Şubat perşembe günü yani yarı okulları tatil edecek mi sorusunun yanıtı merakla bekleniyor. Kocaeli Valiliği ile birlikte Kayseri , Sivas , Samsun , Niğde , Yozgat , Nevşehir ve Çorum Valiliği yarın (19 Şubat perşembe) okulları tatil etti. Bursa , Amasya Valiliği , Kocaeli , Bolu , Konya , Balıkesir , Ordu , Giresun ve Samsun illerinde de yoğun kar yağışı olduğu için bu illerde de okulların yarın tatil olma ihtimali bulunuyor.

ANKARA'DA OKULLAR TATİL Mİ? VALİLİĞİN KARARI NE?

Ankara 'da kar yağışı bugün çok kuvvetli olarak etkili olunca Ankara Valiliği 'nin 19 Şubat günü okulları tatil etme ihtimali gündeme geldi. Ankara Valiliği yarın okulların tatil olup olmayacağına akşam saatlerinde yapacağı değerlendirme sonunda karar verecek. Ankara'da bugün kar yağışı yoğun olarak etkili olacak. Metoorolojinin alarm verdiği iller arasında başkentte yer alıyor.

İSTANBUL'DA OKULLAR TATİL Mİ İSTANBUL VALİLİĞİ AÇIKLAMASI
İstanbul 'da okulların yarın tatip olup olmayacağı konusunda İstanbul Valisi açıklama yaptı. İstanbul 'da kar yağışı devam ettiği için 19 Şubat için karar akşam yapılacak değerlendirme sonunda alınacak ve okulların tatil olup olmadığı ilan edilecek.

İstanbul Valisi Vasip Şahin '19 Şubatta İstanbul'da okullar tatil olacak mı" sorusuna 'Yarın ile ilgili değerlendirmeyi akşam saatlerinde yapacağız. Çocuklar trafikte sorun yaşamasın diye tatil kararı alıyoruz. Şu an yoğun bir tipi yaşıyoruz trafik kazalarının bir kısmı bu yüzden meydana geldi. Dolayısıyla bugün servislerde yola çıkmış olsaydı, zorluk daha da artmış olacaktı.' yanıtını verdi.

Kadir Topbaş, 'İstanbul'da 5 bin kişi yolu açmak için çalışıyor. İSKİ ile ilgili bir sıkıntı yaşanmıyor. Doğalgaz'da lokal bir sıkıntı var 12 gibi telafi edilmiş olacak ve sıkıntı yaşanmayacak. Bu yoğun tipide toplu taşımayı kullanmalarını rica ediyorum.' dedi.


19 ŞUBAT OKULLARIN VALİLİĞİN KARARIYLA TATİL OLDUĞU İLLER

KOCAELİ 19 ŞUBAT OKULLAR TATİL OLDU

Kocaeli Valiliği okullara yoğun kar sebebiyle yarın yani 19 şubat perşembe günü tatil etti. Kocaeli Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, meteoroloji yetkililerinden alınan bilgiye göre, kentte aralıklarla devam eden kar yağışının bu gece ve yarın da etkisini artırmasının beklendiği vurgulanarak, bu nedenle tüm ilçelerdeki anaokulları, ilk, orta ve liselerle rehabilitasyon merkezlerinde, eğitim ve öğretime yarın ara verildiği ifade edildi.

Kamuda çalışan engellilerle hamilelerin yarın idari izinli sayılacağına yer verilen açıklamada, mevcut kar yağışının olumsuz etkilerine karşı kentteki ilgili kurum ve kuruluşların gerekli tedbirleri almaları istendi.

ORDU 'DA HANGİ İLÇELERDE OKULLAR YARIN TATİL

Ordu 'da kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle bazı ilçelerde yarın okulların tatil edildiği bildirildi.

İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat Türkkan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kar yağışının devam etmesi nedeniyle bazı ilçelerde kar tatilinin uzatıldığını ifade etti.

Türkkan, Meteoroloji İl Müdürlüğünden alınan hava tahminlerine istinaden yarın Mesudiye, Ulubey, Aybastı, Çamaş, Çatalpınar, Çaybaşı, Gölköy, Gürgentepe, Aybastı, Korgan ve İkizce ilçelerinin tamamında, Ünye ilçesinde Pelitliyatak ve Yenikent Mahalleleri'ndeki okullarda, Perşembe ilçesinde ise taşımalı eğitim yapılan okulların tatil edildiğini söyledi.

Türkkan, yarın Altınordu ilçesi, Fatsa, Kabadüz, Gülyalı ve Kabataş ilçelerinde eğitim ve öğretimin devam edeceğini kaydetti.

19 ŞUBAT SİVAS 'DA 2 İLÇEDE OKULLAR TATİL

Sivas'ın Gemerek ve Yıldızeli ilçelerinde olumsuz hava koşulları nedeniyle okullar yarın tatil edildi.

Sivas'ın ise Gemerek ve Yıldızeli ilçelerinde kar yağışı nedeniyle okullar bir gün süreyle tatil edildi. Yarın bu ilçelerde kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personel de idari izinli sayılacak.

SAKARYA 'DA KAR TATİLİ

Sakarya'da olumsuz hava koşulları dolayısıyla yarın 19 şubat perşembe günü okullar tatil edildi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, İl Hıfzıssıhha Kurulunun Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş başkanlığında gerçekleştirilen olaganüstü toplantısında, olumsuz hava koşulları nedeniyle il genelindeki tüm anaokulu, ilkokul, ortaokul ve ortaöğretim kurumlarında yarın eğitime ara verilmesinin kararlaştırıldığı bildirildi.

YOZGAT 'DA OKULLAR TATİL

Yozgat Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre, olumsuz hava koşulları nedeniyle il merkezindeki anaokulları, ilkokullar, ortaokullar ve liselerde eğitim-öğretime yarın da ara verilmesi kararlaştırıldı.

Aydıncık, Boğazlıyan, Sarıkaya, Çekerek, Kadışehri, Saraykent, Çandır, Sorgun, Çayıralan, Şefaatli ilçelerinde okullar yarın için tatil edildi. Yenifakılı, Yerköy ve Akdağmadeni ilçelerinde ise taşımalı eğitim veren okullarda eğitim yapılmayacak.

NİĞDE 19 ŞUBAT KARARI

Niğde Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, olumsuz hava şartları nedeniyle il genelinde ilk ve orta dereceli okullarda yarın eğitime bir gün ara verildiği belirtildi.

AMASYA VALİLİĞİ OKULLARI 19 ŞUBAT'TA TATİL ETTİ

AMASYA Valiliği 19 Şubat perşembe günü okulları tatil etti. Amasya 'da yoğun kar yağışı kar tatilini getirdi. Amasya Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, devam eden yoğun kar yağışı ve Meteoroloji İl Müdürlüğü'nden alınan hava tahminlerine istinaden 19 Şubat Perşembe günü il genelindeki tüm ilk ve orta dereceli okulların tatil edildiği belirtildi.

Açıklamada, kamu kurumlarında engelli statüsünde çalışan tüm personelin de yarın idari izinli sayılacadığı bildirildi.

NEVŞEHİR'DE 19 ŞUBAT OKULLAR TATİL

Nevşehir'de olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime 1 gün ara verildiği bildirildi. Nevşehir Valiliği 'nden yapılan açıklamada, il genelinde olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime yarın ara verildiği belirtildi.

Açıklamada, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personelin yarın idari izinli sayılacağı ifade edildi.

KAYSERİ 'DE OKULLAR YARIN TATİL

Kayseri 'de olumsuz hava koşulları nedeniyle öğleden sonra ve yarın 19 şubat perşembe günü okullar tatil edildi. Kayseri Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, Meteoroloji 7. Bölge Müdürlüğünden alınan son hava tahmin raporu ve veriler çerçevesinde, kar yağışı ve buzlanma ile hava sıcaklığındaki aşırı düşüşün neden olabileceği riskler dikkate alınarak İl Hıfzıssıhha Kurulu kararı gereğince il genelinde eğitim-öğretime bugün öğleden sonra ve yarın tatil edildiği bildirildi.

Açıklamada, sabah saatlerinde yoğunluğunu artıran kar yağışının meteorolojik verilere göre etkisini artırarak devam edeceği ve hava sıcaklığının düşüşüne bağlı olarak don ve buzlanma olayları beklendiği kaydedildi.

TOKAT'TA EĞİTİME KAR ENGELİ

Tokat'ta olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitimeyarın ara verildi.

İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, il genelinde kar yağışı ve soğuk havanının etkili olduğunu söyledi.

Yazıcı, "İl genelinde olumsuz hava koşulları nedeniyle ilkokul, ortaokul ve liselerde eğitime yarın ara verildi" dedi.

SİVAS'TA KAR TATİLİ UZADI

Sivas'ın Şarkışla ilçesinde kar yağışı nedeniyle eğitime yarın ara verildi.

Şarkışla Kaymakamı Davut Gül, "Bugün kar yağışı nedeniyle yaşanabilecek olumsuzluklara karşı taşımalı eğitim kapsamındaki öğrencilerimizi evlerine gönderdik. İlçemizde kar yağışı yoğun olarak devam ediyor. Bu yüzden ilçe genelindeki okullarda yarın eğitime ara verilmesini kararlaştırdık" diye konuştu.

ÇORUM 'DA 19-20 ŞUBAT TATİL EDİLDİ

Çorum'da kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle Ortaköy ilçesinde öğleden sonra ve yarın (19 Şubat perşembe ve 20 şubat cuma) okullar tatil edildi.

Çorum Valiliği'nden alınan bilgiye göre, olumsuz hava koşullarından dolayı Ortaköy ilçesinde Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve liselerde öğleden sonra ve yarın olmak üzere eğitime bir buçuk gün ara verilmesi kararlaştırıldı.

İlçedeki kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personel de aynı süre içerisinde idari izinli sayılacak.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.