YAŞAM:
KANAL D Çalıkuşu (KANAL D) 14. Bölüm izle KANAL D 31 Aralık haberi
  
Çalı Kuşu 14. bölüm Kanal D bu akşam yeni bölümü ile bobba gibi geliyor,14. Bölümde  Karman, Feride'ye evlilik teklif ediyor,Ediyor ama Feride’nin kararı olumlu olmazsa Karman Hayatında çok önemli bir karar verecektir.Çalı Kuşu bu akşam Kanal D’de canlı izle yeni bölümü ile Çalı Kuşu ekranda dizi izle –Haber01.com’da izle Karman,nihayet Feride'ye duygularını söylüyor 31 Aralık 2013 Kanal D dizi izle.Çalı Kuşu 14. bölüm tek parça izle - Çalı Kuşu 14. bölüm dizi izle.Fenomen dizi Çalı Kuşu 14. bölümüyle ekrana geldi. Merakla beklenen Çalı Kuşu 14. bölümünde neler yaşandı ? İşte tüm soruların cevap bulduğu Çalı Kuşu 14. bölümü; 

Çalı Kuşu 14. Bölüm, Kanal D’de yayınlanan dizi’nin 14.yeni bölümünde merak uyandıracak sahnelerinin yaşanacağı bir bölüm olacak. Çalı Kuşu 14. Bölüm Fenomen dizide neler yaşanacak,merakla bekleniyor bu akşam Kanal D’de sevenleri ile buluşacak.Kanal D'nin yeni dizisi Çalıkuşu'nun 14. bölümü bu akşam izleyicilerle buluşuyor. - Çalı Kuşu 14. bölüm dizi izle.Fenomen dizi Çalı Kuşu 14. bölümüyle ekrana geldi. Merakla beklenen dizi bu akşam yeni bölümü ile başlıyor.

Çalıkuşu, Reşat Nuri Güntekin tarafından 1922 yılında yazılmış bir romandır. Ağırlıklı olarak Anadolu'da geçen ve arka planda Osmanlı'nın son yıllarını anlatan bir romandır. Kitabın son kısmı hariç, ki bu bölüm dışarıdan bir gözlemcinin anlattıklarıdır, romanın ana kahramanı Feride'nin hatıra defteri şeklinde yazılmıştır. Reşat Nuri Güntekin, Çalıkuşu'nu önce İstanbul Kızı adıyla dört perdelik bir oyun olarak yazmıştır. Yapıtı, 1922'de Vakit gazetesinde Çalıkuşu adıyla roman olarak yayınlanınca büyük ilgi çekmiştir. Çalıkuşu, duygusal bir olayı anlatmakla birlikte dönemin toplumsal sorunlarının eleştirel olarak da ortaya koymaktadır. Çalıkuşu, Türkiye'de yeni ve modern bir dönemin başlamasını özendiren bir roman olarak kabul edilmektedir. Bu sezonda romandan uyarlanılarak dizi haline getirilen Çalıkuşu'nda başrollerini ise Burak Özçivit ve Fahriye Evcan bulunmakta
Peki Yeni bölüm’de neler oldu biraz bahsedelim

    Kamran, Feride'ye evlilik teklif ediyor

    Kamran, mektebin balo salonunda Feride'ye evlenme teklif ediyor. Feride ise ona ne cevap vereceğini bilemiyor.

    Kamran, mektebin balo salonunda Feride'ye evlenme teklif eder. Herkes şaşkındır. Feride ise ne cevap vereceğini bilemez. Yüreği kuş olur kanatlanır sevinçten. Feride'nin güvenini bir türlü kazanamayan kederli Kamran, umutla umutsuzluk arasında cevabı bekler. Bu cevap onun geleceğini belirleyecektir.

    Necmiye'nin hamilelik yalanı Seyfettin Bey ve Besime Hanım'ı yeni bir çıkmaza sokar. Keder yakalarını bırakmaz. Üzüntü ve utanç, Seyfettin Bey'in sağlığını bozar. Selim'le evlenmeyi kafasına koyan Necmiye, yeni yalanlarla işe koyulur. İntikam zamanı gelir. Her şeyi yapmaya hazırdır.

    Feride'yi aşka götüren yollar türlü engellerle doludur. Kamran, bu engellerden habersiz, uzak diyarlara gitmek üzere yola çıkar. Onu, kim durdurabilir? Besime Hanım'ın gözyaşları mı? Seyfettin Bey'in acısı mı?

    Feride "evet" diyor!

    Feride, Kamran’ın evlilik teklifine “evet” diyor.

    Feride'den umudunu kesen Kamran, yurt dışına gitmek için evden ayrılır. Bunu duyan Feride, aşkına yetişebilmek, onun gidişini durdurabilmek için konağa doğru hareket eder. Nihayet yolları kesişir. Olanı biteni anlatır. Kamran, ona inanır. Feride, evlilik teklifine “evet” der. Dünyalar ikisinin olur. Konak son zamanlarda epeyce acı olaylar yaşamıştır. Bu güzel haberi bir an önce evdekilere açıklamak isterler.

    Öte yandan, Seyfettin Bey, Necmiye'nin yaptıklarını hazmedemez. Küskün bir şekilde, onu evden uzaklaştırır. Eşyaları hızlıca toplanır. Necmiye için yeni evinde bir hayat başlar. İntikam almak için artık daha çok sebebi vardır. Besime Hanım'ın yüreği bir kez daha tutuşur. Konak iyice sessizleşir.

    Sessizlik birden bozulur. Ailenin dağılmasına çok üzülen Seyfettin Bey kalp krizi geçirir. Aile bir kez daha üzüntüyle sarsılır.

SON BÖLÜM İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

 

 

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Güvenli Yolculuk İçin Newell Yolculuk Seti
Newell yolculuk seti sayesinde artık daha rahat ve güvenli bir yolculuk yapabileceksiniz. Newell yolculuk seti...

Haberi Oku