Spor Bakanlığı ‘Gençlerden Ecdada Mektup' yarışması düzenliyor
Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen ‘Gençlerden Ecdada Mektup’ yarışması başlıyor.

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından geçen yıl başlayan ve bu yıl ikincisi düzenlenen ‘Gençlerden Ecdada Mektup’ yarışmasına 14-29 yaş arasında gençler katılacak. 3 Ocak - 28 Mart 2014 tarihleri arasında "http:// genclerdenecdadamektup.gsb.gov.tr" adresine başvurabilecek. Yarışma gençlerin milli ve manevi duygularını canlı tutarak, tek vatan, tek bayrak, tek vatan, inancı ile okuyan düşünen ve yazan genç oluşmasına katkı sağlamak amacında düzenlenecek Mustafa Kemal Atatürk, Fatih Sultan Mehmet, Hz. Mevlana, Yunus Emre, Kurtuluş Savaşı, Çanakkale Malazgirt Zaferi, konu başlıkları adı altında toplanacak.

‘Gençlerden Ecdada Mektup’ yarışması ile ilgili değerlendirmede bulunan Antalya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Burhanettin Hacıcaferoğlu, bu proje sayesinde gençlerin milli ve manevi duygularının gelişeceğini, daha çok okuyan ve yazan genç nesillerin yetişeceğini belirtti.

Değerlendirme sonunda kendi kategorisinde birinci olan mektuplara Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından ödül olarak tablet bilgisayar ve bakanlık kitap seti, ikinci olanlara akıllı telefon ve bakanlık kitap seti, üçüncü olanlara da bakanlık kitap seti hediye edilecek.
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

At üstünde Nefes Kesen Gösteri
Çanakkale’nin Biga ilçesinde hafta sonunda gerçekleştirilen Biga Sancak Beyi Osman Bey Geleneksel Okçuluk...

Haberi Oku